Peržiūros: 8646

Pagaliau, po panašiai pusmečio stovėjimo kertėje, atidariau giminaičio duotą suvirinimo aparatą ewm Pico 162. To aparato istorija tokia - kažkur užsienyje giminaitis su juo darbe virino, virino.. Paskui, kai darbus pabaigė, reikia važiuoti namo - žiūri tas pats aparatas jau sugedusios įrangos konteineryje. Kadangi metamas lauk, tai pasiėmė, parsivežė, gal kas pataisys. Davė man pažiūrėti kas ir kaip. Atidarius - labai aišku, jog darbo metu gavo smūgį į šoną, ko pasekoje pasitrumpino kažkurios grandinės su korpusu, nudegė takelis. Takelį sujungiau laiduku - nepasileidžia. Kadangi matosi, jog pasitrumpino maitinimo +300 V su kažkuriom valdymo grandinėm, akivaizdu, jog vien tik nudegusio takelio sujungimas neišgelbės. Laiko ir noro rimčiau užsiimti neturėjau, tai grąžinau pasakęs, jog visos jėgos grandinės (raktiniai tranzistoriai, diodai...) sveikos. 

Vėliau giminaitis nuvežė daiktą kažkur į Mažeikius, į lygtai rimtą firmą - tie pažiūrėjo ir pasakė, kad nelabai pataisomas, per daug jau ten blogai. Taip svarkė vėl atsidūrė pas mane - gal kada nors pažiūrėsiu. Šiaip taip tas laikas ir atėjo.

Pralandžiojau  vieną vakarą internetus - jokios schemos neradau, na nebent tarpblokinius sujungimus, kas parodyta vartotojo instrukcijoj.

DC162

Norint remontuoti daiktą, reikia žinoti, kaip jis padarytas, kas nuo ko užsimaitina ir panašiai. Čia valdymui atskiro maitinimo šaltinio nėra, viskas užsimaitina iš to paties galios transformatoriaus. Paleidimas - per varžą iš išlygintos 300 V įtampos. Na ir čia jau tos paleidimo įtampos nėra, tiksliau nusodimana kažkurių blogų detalių. Teko nusipiešti dalį schemos. 

ewm pico162 m

Linkas, jei kam reikia jos.

Tiek nusipiešus jau buo aiškus pilnas pasileidimo mechanizmas. Beje, nuo smūgio susitrumpino +300 V ir  +18 V stabilizatoriaus 317T išėjimas. Aišku, jog vietoje +18 V  grandinės gavo daug daugiau ir greičiausiai viskas ten sudegė. Pirmas taikinys TL3844B - sudegusi. Įdėjau kitą, iš šroto, dar buvo nudegusi 10 omų varža valdymo transformatoriuko grandinėje. Bandymai daryti su išoriniu maitinimo bloku, nejungiant 220 V. Viskas kaip ir veikia, dėl įdomumo nuėmiau oscilogramas.

 

OSC1.png OSC2.png OSC3.png

OSC6.png OSC7.png

Padaviau 220V - caksi, bet nepasileidžia. Radau dar padegusią mikroschemą LM339, užmaitintą iš to paties +18 V. Pakeičiau, vistiek nepasileidžia. Padidinau paleidimo kondensatorių (schemoje, šalia skiriamojo transformatoriaus) iki 200 mikrofaradų - pasileido. Tik dar problema- pastoviai dega avarijos šviesos diodas. 

Led

 Pažiūrėjau - valdymo tranzistorius BC846 irgi sprogęs, susijęs su ta pačia prieš tai pakeista LM339. Pakeičiau į BC817 - Led'as užgeso. TIG/MMA režimai veikia, srovė reguliuojasi, liko tik surinkti, atlikti lauko bandymus ir pasirūpinti geresne plokštės izoliacija.

Gal buvo dar kokios detalės blogos, per mėnesį, kol pilnai sutvarkiau, galėjau ir pamiršti.

pico board

Raudonai pažymėta, kas susijungė per korpuso šoną. Mėlynai - keistos detalės, kiek jau jų prisiminiau.

pico board test

O čia jau testavimas su 220V. Šalia lempos matosi prikabintas juodas droselis, jis todėl, kad originalus liko prie korpuso priekinės sienelės. Čia dar nepakeistas BC846, todėl dešinėje, apačioje matosi šviečiantis ir žalias, ir geltonas LED'ai.

Šiaip, apžiūrėjus aparatą - labai geras surinkimas. Visur, kur tik pučia ventiliatorius, ant detalių kojelių užtepta silikono, pilna apsauga nuo pramušimo dėl drėgmės. Detalės parinktos naujesnės kartos, galingos, schemos sprendimai gerai apgalvoti. Turbūt pirmą kartą mačiau lygiagrečiai sujungtų IGBT tranzistorių srovės vienodinimą su feritiniu žiedu.

Taigi daigtas geras, tik smarkiai jau apdaužytas.