Peržiūros: 1971

Tvarkiau sandėliuką ir radau seną video kameros komplektą. ITT VHS-C kamera, akumuliatorius, kroviklis-kameros maitinimo šaltinis.  Akumuliatorius žinoma negyvas. Jau vėliau išardęs kamerą pamačiau, jog jau buvau ją remontavęs prieš kokius 20 metų. Ir ji tada, kiek pamenu, šiek tiek veikė, bet tik jei laikei prispaudęs kasetę - buvo deformuota mechanika greičiausiai kaip dažniausiai būdavo bandant išlupti kasetę.

Remontuoti ją nematau prasmės, nelabai ir paprasta tai. Vien ką reikšdavo videomagnetofono mechanikos perrinkimas, tai teko daryti tikrai ne vieną kartą - o čia viskas dar smulkiau ir labiau sugrūsta. Teko perrinkinėti ir kameras, dabar tai jau tikrai bevertis darbas būtų Ardant kamerą supratau, jog dabar ji jau buvo neberemontuotina dėl 2 priežasčių, jos žemiau.

Korpusas nelabai įdomus, tai nuotraukos tik "nurengtos" kameros vidurių.

 D20 8367

D20 8368

Kameros mechanizmas iš galo, kur kišasi kasetė

D20 8369

Kaip atrodo visos plokštės atskirai

D20 8371

Kasetės mechanizmas:

D20 8374

Tas pats mechanizmas iš arčiau:

D20 8375

Apatinė pusė:

 D20 8376

Paleidus stambesnėmis dalimis:

D20 8377

Gerasis dvigubas juostos ištraukimo mechanizmo dantratis:

D20 8378

Kaip atrodo pats mechanikos pagrindas, rėmas:

D20 8379

D20 8380

Tai yra gana preciziškai išlietas ir dar tiksliau apdirbtas duraliuminio rėmas. Beveik visos skylės sriegiuotos M1,5

Juostos traukimo variklis:

D20 8381

Priežastis Nr1 kodėl kameros nebereikėjo remontuoti - pradėjęs irti neodimio magnetas:

D20 8382

Magneto dalelės sustumtos į vieną krūvelę:

D20 8387

Pagrindinė valdymo, maitinimo, dalinio vaizdo apdorojimo plokštė. Daugybė sujungimo laidelių, kondensatorių iškeltų ant laidų. Viršuje dešinėje BA6149LS  24 kojų mikroschema, kurią kažkada gal prieš 20 metų keičiau. Tai 6 kanalų maitinimo mikroschema su kvarcu (keraminiu rezonatoriu). Nuėmus žemiau esantį ekraną pasirodė problema Nr2 - dėl kažkurio elektrolitinio kondensatoriaus išvarvėjimo nukirmijo nemažai takelių aplink, tik čia nelabai matosi Teko kažkada remontuoti šiek tiek naujesnę Canon kamerą, kur išvarvėjo praktiškai visi elektrolitai vienoje plokštėje. Bet tai buvo gana neseniai atsitikę, todėl užteko juos pakeisti, plokštę nuplauti ir gal kelis takelius sujungti.

D20 8383

Viena iš tiksliausių kameros detalių - galvučių būgnas su 5 galvutėmis. Kiekviena galvutė turi būti išlindusi tiksliai tiek kiek reikia o taip pat reguliuojama jos padėtis plokštumoje. Tai daroma su šešiakampiu 1mm rakčiuku

D20 8384

Signalai iš besisukančių galvučių būgne perduodami į apdorojimo dalį per žiedinius transformatorius, atitinkamai 5 kanalų:

D20 8390

Nuimti transformatoriai. Yra tekę remontuoti videomagnetofoną, kur buvo atsiklijavusios šios ritės.

D20 8391

Ekraniukas - vaizdo ieškiklis kažkur pasidėjo kitoje dėžėje, tai į kadrą nepateko.

Teko susidurti su šiek tiek įdomiais faktais apie kameras - šis egzempliorius yra tikrai senas originalus Japonų gaminys. Pasitaikydavo lygiai tokios pat kameros (ypač pirktos Lietuvoje), kur iš išorės atrodė identiškai, bet vidus, ypač mechanika kardinaliai skyrėsi. Pagrindinis mechanikos rėmas buvo štampuotos iš skardos, ne toks tvirtas, dantračiai gerokai plonesni, tad gesdavo dažniau ir sulaužyti buvo gerokai lengviau.

 Kiek daug čia tikslių mechaninių detalių reikėjo pagaminti, jas suderinti. Taip pat kiek elektrinių derinimo elementų čia buvo. Čia ne šiuolaikiniai telefonai ar muilinės, kur detalių mažiau kartais, dešimtim kartų, viskas suklijuojama į vieną gabalą robotų, derinama elektroniškai automatinės įrangos. Ne veltui sena analoginė technika kainuodavo palyginus tikrai brangiai.