Juostiniai džiaugsmai

Prieš gerą pusmetį įsigijau juostinį fotoaparatą Fuji STX-2.

 fotikas

Objektyvas fiksuoto židinio, 50mm, F 1:1,9. Pakankamai gerame stovyje, objektyvas ganėtinai švarus. Palyginus su Zenit'u - biški kitas technikos lygis.

Eksponometras žinoma yra, indikacija jo matosi ieškiklyje, ten pat matosi ir išlaikymas, t.y. ir išlaikymą, ir ekspoziciją pagal juostą matai žiūrėdamas į vaizdą per ieškiklį. Diafragma prisidaro iki reikiamos angos tik fotografuojant, todėl fokusuojant žiūri per atvirą abojektyvą, o ir fokusavimas palengvinamas kažkokiais optiniais priedais. Ieškiklio centre, apskritime labai aiškiai matosi "lūžusios" vaizdo linijos esant blogam fokusui ir tos linijos tiesios, kai fokusavimas geras. Eksponometrui maitinti naudojamos ne kokios nors super duper šimtą metų nebegaminamos gyvsidabrinės, o dvi paprastos laikrodinės baterijos LR44 arba GPA-76.

Nuotraukos gaunasi tikrai kitokios, nei su skaitmeniniu fotoaparatu. O ir šiaip, čia jau reikia gerai pagalvoti prieš fotografuojant, o ne pyškinti belekur belekaip "ai vistiek pratrinsiu kas nesigaus". Ir dar laukimas, kadrus pamatysi tik kai visa juosta bus baigta ir išryškinta.

SKAITMENIZAVIMAS.

Norint kažkur patalpinti, nusiūsti elektroniniu paštu padarytas nuotraukas, jas pirma reikia paversti skaitmeninėmis. Pirmą juostą skanavau Vilniuje, dizaino kolegijoje, kokybė gera, 12 kadrų sudedi po 6 į rėmelį ant stiklo ir po ~15 - 20 min turi 12 JPG failų. Visai 24k juostai - beveik valanda. Po to, jau namie bandžiau skanuoti kitas juostas. Bandžiau keletą skanerių. Visokie ten Hp 3010 ir panašūs - skirti tik nervams gadinti. Preview režime lyg ir normaliai parodo, bet kai nuskanuoji - grynas pasityčiojimas iš vaizdo. Dar jei labai idealiu išlaikymu fotografuota - dar beveik galima būtų žiūrėt, bet jei bent truputį tamsesnis ar ašviesenis kadras - matai tik kelis taškelius ir blynus. Jokie rankiniai nustatymai nepadeda.

Tada ieškojau kas skanuoja juostas, ar kur gauti normalų skanerį. Skanavimas nelabai pigus pasirodo, pigiausiai 0,5 lt/kadras, 1lt/kadras kur geriau. Ebay siūlė visokius NikonScan ir panašius su SCSI jungtim, nors ir seni, bet kokios jų kainos... Iš atsiliepimų atsirinkau "įkandamus" EPSON skanerius kaip geriausius už prieinamą kainą. Pasirinkimas buvo tarp V300 ar V330, V500, V600. Nusipirkau V500. Puikus aparatas. Ta juosta, kur su Hp skanuota atrodė tragiškai, su EPSON be jokių korekcijų jau atrodė puikiai.

 Keletas nuotraukų darytų dviem skirtingom juostom. Pakankamai aiškiai matosi, kad viena juosta buvo gerokai prastesnė, matosi grūdėtumas.

  • img 1
  • img 2
  • img 3
  • img 4
  • img 5
  • img 6
  • img 7
  • img 8
  • img