Peržiūros: 17733

Artūrui paklausus apie greičio reguliavimą kampiniam šlifuokliui, nusprendžiau tokiam reikalui išbandyti paprastą galingesnį "dimmerį".

Perspėjimas: šis reguliatorius ir visos jame esančios detalės yra tiesiogiai sujungti su maitinimo įtampa, t.y. 220V. Elgtis su juo reikia atsargiai ir pirštų kur nereikia nekaišioti. Surinktas daiktas turi būti izoliuotoje dėžutėje. Netgi potenciometrą geriausiai rinktis plastikinį su plastikine rankenėle.

Susirinkau beveik patį paprasčiausią ir išbandžiau. Žinoma, toks reguliatorius nėra labai jau geras, kintant apkrovai, kaip ir tikėtasi, labai kinta šlifuoklio apsisukimai. Na bet pasitreniravus, manau, visai galima būtų naudotis tokiu daiktu.

Taigi detalės:

Kad be reikalo neleisti kelių papildomų eurų - pasirenkame blogų CFL ekonominių lempučių "vidurių". Žinoma, jas šiaip ardyti, būtent laužyti jų vamzdelius, daužyti negalima, viduje gyvsidabrio garų yra. Mums reikia tik lempos galinės dalies, kur yra elektronikos truputis.

cfl

cfl2

Mums pravers kondensatoriai ir dinistorius - maža mėlyna detalikė, pažymėta DB3. Kitos detalės nelabai tinka, pvz juodas droselis nelaikys srovės, nebent imti čia esantį žiedą ir užvynioti keliasdešimt vijų.

Išimtos detalės:

 capacitors

Dar nusipirkau simistorių, pvz BT139-800, 250-500 kiloomų reguliuojamą varžą, kitos detalės atsirado ir taip.

Schema:

regulator

Surenkame ant maketinės plokštės:

board

board2

Prijungiame "jėgos" laidus, prisukame simistorių prie kokio nors nedidelio aliuminio gabaliuko, viską padedame taip, kad niekas niekur neprisiliestų, taigi visur 220V vaikšto.

Reguliatorius jungiamas į esamą grandinę perkirpus vieną laidą arba pasidarant "prailgintuvą".

 wiring

Čia iš kairės ateina kabelis iš paprastos elektros šakutės, per vidurį - rozetė su įjungta kampinio šlifuoklio šakute. Viršuje dešinėje potenciometras dėl stabilumo prisuktas prie kartono gabalo.

Na ir testas:

 

 

 

 Pastabos, paaiškinimai: