Kompiuteris jau surinktas ir veikiantis. Trūksta tik korpuso galinės dalies. O daryti dar tikrai buvo ką...

Taigi, pirmas dalykas, ko man reikėjo - perėjimo iš ekrano JST 20 pin kištuko su LVDS laidais į motininės JST 30 pin lizdą. 30 pin kištukų korpusų užsisakiau Lemonoje, laidukams antgalių taip pat, tik problema, su kuo juos užspausti? Reikia užspaudimo replių (crimping tool) galinčių susidoroti su mažyčiais antgaliais. Tokios kainuoja apie 200 lt pas mus, arba apie 50$ ne pas mus, su muitais - tas pats. Tada surinkau visus senų noutbukų laidus su JST, gavosi reikiamas kiekis, viena problema atkrito.

DSC 1986

Surinktas kištukas atrodo taip:

DSC 1988

Lizdą 20 pin kištukui susiradau kažkokio asuso motininėje, jis 90° kampu, bet man tinka.

Pasidariau plokštę perėjimui, bandymams ir EDID atminčiai. Teko net EAGLE programoje susikurti JST 20 pin lizdą. Pati plokštė gaminta lygintuviniu būdu, su perdarytu laminatorium. Gavosi visai gerai.

DSC 2082

DSC 2083

DSC 2086

  Eagle failai: schema, plokštė.

Plokštėje yra 6 kontaktai PIC programatoriui ICP2, juo perrašinėjau 24C04 (šiaip tereikėjo tik 24C02).

Viską pagal datašytus sujungiau, pagal WIKI ir kitus puslapius, programas sukurpiau duomenis ir įrašiau 24C04.Įjungus vaizdelis ekrane gavosi nekoks...

DSC 2195

Kaitaliojau duomenis, bet nelabai kas keitėsi. Tada kilo mintis, jog Mitsubishi AA175TA03 ekrano bandomasis ar parengtinis (tentative) datasheet'as nelabai atitinka tikrovę. Pakeitaliojau LVDS laidus ir pagaliau gavau beveik normalų vaizdą. Tik problema, kad jo dešinysis kraštas lyg netilptų į ekraną o ir vaizdelis blankus labai. Dar kiek bandymų, pamąstymų ir prisiminiau, ogi šis ekranas taigi 24 bitų, o ne 18, kaip kad buvo nuo asuso. Pakeitus BIOS'e nustatymus, ekranas tiesiog atsigavo, net akį rėžti pradėjo. Teko šviesumą sumažinti iki kažkur pusės. Bet su vaizdo "netilpimu" į ekraną problemos neišsisprendė. Keitaliojau EDID parametrus, jų skaičiavimui EXEL'yje pasidariau formules - niekas nepadeda. Beje, paskutinis EDID failo simbolis yra CRC. Bandžiau įvairius "online" CRC kalkuliatorius, kažkokias reikšmes gaudavau, bet geriau nebuvo. Po to pasiaiškinau, kaip tiksliai būtent EDID CRC gaunamas ir tame pačiame EXEL'io faile pasidariau jo skaičiavimą. Įrašius gautą CRC reikšmę - viskas susitvarkė. Reiškia motininė bandydavo du kartus nuskaityti eepromą (tai mačiau loginiu analizatoriu), bet kadangi CRC buvo negeras, tai motina naudodavo default'inę 1024x768 rezoliuciją.

DSC 2361

Vėliau išsiaiškinau, jog tas AA175TA03 LCD nėra jau taip baisiai retos konfigūracijos. Tai yra 1280x768 60Hz "reduced blanking" VESA tipas.

Toliau liko viską sumontuoti prie ekrano antros pusės. Garsui panaudotas stiprintuvas iš kažkokio seno IBM kompo, dar ne Lenovo.

Kolonėlėms, garso reguliatoriui pajungti reikėjo mažų lizdų. Kokio jie tipo ir kur gauti nebesiaiškinau. Iš kažkokios video kameros plokščių išlupau šiek tiek ilgesnius lizdus, suėjo. Beje, kaip padaryti 1,25 mm žingsnio plokštės gabaliuką lizdams ir laidų litavimui? - ogi labai paprasta. Imi 2,5 mm žingsnio plokštę, su mažyčiu pjovimo disku įpjauname varį, lygiai per vidurį įpjauti padeda skylutės. Viskas, lituojame.

DSC 2205

DSC 2207

Ekrano korpuse sumontuotas noutbukinis IDE CD-ROM, su perėjimu į standartinį IDE kabelį. Laidų iš ekrano į "kojos" dalį ir taip daug, o ir Atom plokštė neturi IDE jungties. Sprendimas labai paprastas - išardyti kažkada berods už 4$ pirktą USB-IDE-SATA adapterį, išlituoti SATA lizdą iš jo (išsikiša daug), išpjauti skylę ekrano korpuse ir USB kabelį pakeisti į USB header'io laidą. Išpjauta skylė korpuse visiškai nesimato, nes užsidengia su "koja". Taigi vietoj 80 laidų kebelio liko tik 4 laidukai.

DSC 2197

DSC 2201

Dar reikia mygtuko įjungimui ir kaip be mirksinčių šviesos diodų? Ekrano viršuje viskas yra, tik sujungta šiek tiek neįprastai. Tiesiogiai pajungti galima buvo tik įjungimo mygtuką ir "power" LED'ą. Šiaip jis yra dviejų spalvų, bet nebenorėjau sukti galvą su antra spalva. Kiti LED'ai ekrane pajungti atbulai, valdomi minusu. Kad padaryti sistemą universalesnę ir paskui negalvoti, kokie valdymai turi išeiti iš motininės, padariau patį primityviausią adapterį. Tam panaudojau mažyčius optronus. Kadangi motininė turi tik HDD aktyvumo išėjimą, o USB-IDE adapteryje ar IDE lizde nebeturėjau noro ieškoti aktyvumo signalo, tai sujungiau ekrano HDD ir CD LED'us į krūvą. MemoryStick LED'ą panaudojau Wireless'ui. Viskas veikia puikiai.

DSC 2347

Aušinimui panaudojau P4 ventiliatorių. Kompiuteris dirba beveik be garso. O garso sistema tikrai gera, sėdint normaliu atstumu prieš ekraną atrodo, lyg būtum su ausinėm, taip gerai stereo efektas jaučiasi. Tik šiek tiek trūksta stiprinimo įdėtoje BOSE plokštėje. Ten yra filtras su truputį per mažu mano motininei stiprinimo koeficientu. Reikės gal kada dvi varželes pakeisti.

Dar vienas momentas - pasirodo du buvę kabeliai iš ekrano, atrodantys identiškai IDE UltraATA 133, buvo visiškai skirtingi. IDE kabelio kištukai turi sutrumpintus kai kuriuos duomenų laidus su ekranavimo laidais, ir neturi vieno kontakto atitinkamai kuris iš kištukų tai yra - į motininę, master ar slave. O kabelis, kuris čia naudojamas klaviatūros, USB-IR imtuvui, LED'ų pajungimui - turi visus kontaktus ir tik vienas kontaktas sujungtas su ekranavimo laidais (kas antras kabelių laidas yra ekranavimo). Dėl šios priežasties valdymui negalima panaudoti kito turimo ilgesnio IDE 133 kabelio. ATA 33 greičiausiai tiktų, tik būtų jau be ekranavimo. Praeitame poste yra nuotrauka su mano jau pakeistais kabeliais į ilgus no stalinio PC. Taigi teko atkeisti.

DSC 2384

DSC 2397

 

Add comment

RSS