Ketvirtadienis, Gruodis 13, 2018
Lithuanian English Russian

Šiaip meistrystės

Ričių vyniojimo staklytės

Kelis kartus teko vynioti įvairias rites. Ankčiau tai dariau su papraščiausia akumuliatorine drėle, bet tai labai nepatogu.Prireikus vėl vynioti - nusprendžiau pasidaryti kažką ganėtinai paprasto.

Didelių kabelio antgalių užpresavimas be spec replių

Kartais tenka užspausti didelius laidų antgalius neturint tam skirto preso (crimping tool)

Dekoratyvinės ventiliacinės skylės

Kartais reikia padaryti kokioje plastikinėje dėžutėje ventiliacines skyles. Kaip jas padaryti greit ir gražiai? Tai visai lengva!

Taip pat pavasariniai sliekai ir lemputė iš, greičiausiai, senobinės mikrobangės.

Skalbiankės remontai

Turiu mašiną, skalbimo tokią, Samsung vadinas ir pradėjo ji kažkaip įtartinai bildėti retkarčiais. Lyg ir būgnas kliba, lyg ir kažkas kito. Na tai išardžiau ją, kad pažiūrėti kas ir kaip.

Sriegiai skardoje

Kartais prireikia padaryti sriegius gana nestoroje skardoje. Kaip tai padaryti, kad varžtas laikytusi kiek įmanoma tvirčiau?

 

Kaip pasidaryti mažą trišakį per 5 min

Kurią dieną darbe prireikė sujungti tris plonas šlangutes į krūvą. Kaip tai greit padaryti nesitrenkiant kažkur į parduotuvę, kuri net neaišku ar turės ko man reikia? Ogi galima labai greit pasidaryti iš parankinių priemonių.

 

Nešiojamo kompiuterio plovimas

 Kurią dieną gavau "pažiūrėti" vieną noutbuką. Jam klaviatūra prieš kelias dienas buvo apipilta kažkokiomis sultimis ar panašiai. Kai gavau - pusė mygtukų paspaudus palikdavo tokioje nuspaustoje padėtyje arba beveik nesispaudė, o ir nelabai veikė.

 

Dantračio remontas

Kartą sugedo lėtaeigė sulčiaspaudė. Aišku ne šiaip sau, o dėl to, kad buvo bandyta išspausti sultis iš kažkokių labai jau kietų dalykų. Gedimas - "nunešti" du dantys.

 

Skylės gręžimas nepatogiame kampe

Darbe prireikė išgręžti skyles nerudyjančio plieno dėžės viduje, juostelių kampuose, kur nėra normalaus priėjimo. Su kernu pažymėti gręžimo vietą ir padaryti duobutę galimybių nebuvo. Dar trukdė ir virinimo siūlės. Bandant taip gręžti - grąžtas iškart "pabėgdavo".

Pyrago kepimas su perforatorium

Sumanėme išsikepti pyragą. Paprastai tam reikia mikserio ar kito panašaus prietaiso. Bet ką daryti, kai jo neturi? Ogi galima panaudoti perforatorių!

In memoria

Prieš kelias dienas išjungiau turbūt pirmą kažkada savo rankom paleistą serverį. Visą savo tarnybos laika veikė puikiai. Idomu buvo pažiūrėti į jo sudedamąsias dalis.

Tarybinis lazeris

Vienoje bankrutavusioje firmoje buvo rastos kelios keistos dėžės. Nusprendžiau, jog tai kažkas įdomaus ir prigriebiau.

 

Lentyna arba skylės gręžimas už krašto

Perstumdžius baldus prireikė lentynos oscilografui (ar osciloskopui). Tik kad dabartiniai prietaisai puikiai išsaugo signalo paveiksliuką, kurį po to gali spausdinti ar dar kur talpinti, tai nelabai sutikčiau, jog jie tik "skopai".