Kažkada gavau remontui senutį elektroninį suvirinimo aparartą (svarkę), "ESAB" firmos, maksimali srovė 130A. Sakė - bumtelėjo ir dūmus paleido kaip reikiant.
Beje, tą patį aparatą jau buvau remotavęs prieš kokius 3-5 metus. Tada išsijunginėdavo, teko ardyti kažkokia derva užlietą skiriamajį transformatorių. Skiediklio vonios tokiu atveju labai gerai padeda.
Dabar sudegė jau rimtai.
Svilo ganėtinai neblogai - visi raktiniai tranzistoriai, jų "draiveriai", apsauginiai stabilitronai, diodai, net viena 50W varželė. Greičiausiai seka čia buvo tokia - sudegė varža (snuberio schema), sukilo impulsų įtampa o tada jau tranzai ir visa kita, nes maksimali MTM15N45 įtampa tik 450V.
Tokius pat tranzistorius dėti nelabai yra prasmės, nes labai brangūs, o ir pasenę jau morališkai. Rinkau įvairius galimus variantus, sustojau ties IGBT IRG4PC50, po vieną vietoj 4 senų. Diodus sudėjau MUR1560.
Čia dar pastebėjau, kad vieną diodą pajungiau negerai, gavosi du lygiagrečiai, tai galutiniame variante sudėjau ant vieno rakto radiatoriaus.
Čia senoji jėgos dalies schema. Hmm... R16 tarp išėjimo kontaktų o ne kaip parodyta. TR1 šerdis ganėtinai didelė, gerokai naujesniame kitame aparate su tokia pat šerdim darbinė srovė prie 100% apkrovimo 160-230A, na bet čia tik 23KHz.
Papildymas.
Pasirodo radau išsaugotas oscilogramas, kai paleidinėjau aparatą.
Kanalas 1 - apatinio rakto kolektorius, kanalas 2 - užtūra. Maitinimas išėjimo grandinei paduotas apie 30V.
Kanalas 1 - viršutinio rakto užtūra, 2 - viršutinio rakto emiteris. Raudona spalva - skirtumas tarp jų, t.y. signalas tarp emiterio ir užtūros.
Čia jau įtampos ant transformatoriaus apvijos galų, arba ant apatinio rakto kolektoriaus ir viršutinio emiterio. Raudona spalva - jų skirtumas, pilna apvijos amplitudė. Maitinimas galui paduotas apie 60V
Beje, kadangi galo maitinimo įtampa gerokai per maža, tai aparato išėjimas po lygintuvo nepasiekia reikiamos įtampos ir valdymas duoda max skvarbą, netoli 50%.
Darbinis bandymas:
Komentarai
turiu suvirinimo invertorių IMS 1600 (Prancūzų gamyba), pritaikytą darbui MMA režime. Kaip ir ką reiktų pakeisti invertoriaus schemoje, kad prie jo galima būtų jungti įrangą virinimui TIG režime?
Ačiū visiems padėjusiems.
sviesybe
Kostas
O kur Jus matėte pirkti tą spec.kabelį?
Ačiū.
Galima atsidaryti kitame lange.
Čia iš Telwin superior plasma 90 HF
Reikia tik knopkę prisidėt ant laido, kad per rėlikę įjungtų tą schemą.
Trafas T2 gali atrodyti taip:
Kita
Jos skiriasi sukeliama įtampa ir tuo pačiu galia.
O gal galite pasiūlyti ir uždegimo užlaikymo (kol dujos nuo vožtuvo atitekės iki degiklio) schemą?
Kaip supratau, Jūs pats remontuojate invertorines sistemas. Kiek galėtų kainuoti uždegimo ir užlaikymo schemų sumontavimas su Jūsų detalėmis ir jų įmontavimas į invertorių (arba atskiro blokelio pagaminimas)?
Rašyti galite tiesiai į sviesybe
Ačiū.
Kostas
Jei yra reikalas šiek tiek pavirinti su argonu, galima būtų nusipirkti tą kabelį paprastai svarkei su kraneliu ir pabandyti taip. Ten nereikia jokių valdymų, atsisukai kranelį ant rankenos ir viskas. Vienintelė problema - taip nuo prilietimo greit nudega elektrodas.
O jei yra noras daryti - galiu pabraižyti kokią paprastesnę valdymo schemikę. Ten reikėtų gerkono, poros relių ir keleto kitų smulkių detalių.
O kiek galėtų kainuoti tik elektroninių schemų sumontavimas (suderinimas, paleidimas), o "šasį" (dėželę) aš pats gaminčiausi?
Ačiū
Kostas
Gal žinote kontaktus gero meistro. Reikia suremontuoti suvirinimo aprata Suptec MMa-200.
Būčiau dekingas
O šiaip - tai ganėtinai paplitęs ir su daug brendų (pavadinimų) pardavinėjamas kinijos pramonės stebuklas. Genda irgi ganėtinai dažnai. Remontas nėra ten kažkoks labai sudėtingas, tai bent kiek rimtesnis meistriukas gali sutvarkyti.
Paieškojau internete, jasic aparate gali būti ir keturi FGH60N60 tranzai, šitie po 35 lt už vieną, arba keturi ankščiau minėti ar panašūs. Aišku galima kažką kombinuot, keist.
Kaip nuo suvirinimo aparato (VD306) šerdies apvijų pašalinti laką, ar tai medžiagą kažkokią?
AČIŪ
Medžiaga ant apvijų - kompaundas, naudojama apsaugoti apvijas nuo drėgmės. Pašalinti jį galima tik nudeginant.
O kam to reikia?
sakot, kad Jūsų "darbas ir hobis yra tampriai susijęs su nestandartiniai s darbais ir jų atlikimo būdais". Jeigu ne paslaptis, kokie tai darbai? Gal užsiimate metalų liejimais?
Ačiū.
Dalis detalių pas mane panaudota iš CFL ekonominių lempučių, pirkta tik simistorius ir potenciometras.
Dabar reikia žinoti Jūsų svarkės markę, kad galima būtų norodyti kas konkrečiai "parėjo".
Beje, apie JASIC - pažįstamas, pasirodo, dirbo su keliomis, pirktomis prieš ~3 metus. Sakė neužmušami daiktai. Nebijo prastesnių oro sąlygų, įtampos svyravimų ir didesnių apkrovų,
gal Vilniuje galetumete rekomenduoti meistra?
Aparatas Kemppi minarc evo 150
Gal būtų įmanoma telefono numerį gauti? Pastoviai turiu įvairių suv. aparatų remontui.
Bent jau ateinančius 3-4 mėn tikrai neturėsiu tiek laiko, kad užsiimti tokių aparatų remontais, tai sorry...
Komentarų RSS srautas.