Ketvirtadienis, Gruodis 13, 2018
Lithuanian English Russian

Drėlės patobulinimas

Kažkada nusipirkau nedidelę akumuliatorinę drėlę BOSH. Maža, palyginus lengva, jėgos - pakankamai.

 

Pilnai pakrovus galima praktiškai pusę dienos varžčiukus sukinėti. Žodžiu patiko, tai nusipirkau dar vieną tokią pat :)

 

bosh

Bet daiktas nors ir geras - turi ir tūkumų: nėra nei prabuksavimo movos, nei greičio reguliatoriaus o tai sukinėjant varžčiukus jau nepatogu. Išsiardžiau, norėjau pažiūrėt, ką galima padaryti, kad būtų geriau. Viduje laisvos vietos pasirodo visiškai nėra.

bosh2

Prabuksavomo movos nesumontuosi, normalaus greičio reguliatoriaus - neįdėsi. Tada nusprendžiau įdėti primityvų "antrą greitį" iš papildomo kontakto ir paprastos varžos. Tam reikalui prie akumuliatoriaus baterijos priklijavau sulenktą kontaktą iš spyruoklinės bronzos. Žinoma į tarpą tarp kontakto ir baterijos dėjau šilumai atsparią tarpinę (iš kartono) Varža surinkta iš dviejų nuosekliai sujungtų keraminių rezistorių po 0,33 omo  (kitoje drėlėje du lygiagrečiai sujungti rezistoriai po berods 1 omą). Taigi nedaug paspaudus įjungimo mygtuką lanksti kontaktinė plokštelė prisliečia prie mano įmontuoto kontakto ir variklis prie akumuliatoriaus prisijungia per 0,66 omo varžą, daugiau paspaudus - varža užtrumpinama ir variklis prisijungia prie akumuliatoriaus tiesiogiai.

bosh3x

Tokio "patobulinimo" pilnai užtenka normaliam darbui.

Kaikurie techniniai duomenys: Akumuliatorius 4.8 V, 1.2 Ah. Su originaliu pakrovėju kraunama apie 12 valandų.

Perkant drėles, pakrovėjų nebuvo. Na tai susiradau nuo senų ERICSSON mobiliakų (berods GA628 ar GH688), veikusių su 4.8 V akumuliatoriais. Tik kištuką reikėjo uždėti (standartinis 3.5 mm, kaip ausinių), pamatavus srovę - gavosi, kad krauti reikia tik valandą ir 45 min.

Komentarai   

# Ethel 2018-10-29 16:49
I have noticed you don't monetize your page, don't waste
your traffic, you can earn extra bucks every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites),
for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Stop by my homepage: BestPetra: https://MightyStephaine.blogspot.co.uk
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti