Turėjau džiaugsmas "paremontuoti" vieną iš daugelio vis dar naudojamą DDR o gal VDR gamybos pramoninį indikatorių. Padaryta gana komplikuotai švelniai pasakius.

 Fiziškai daigtas susideda iš dviejų dalių - indikacijos ir signalo apdorojimo, bei konfigūravimo plokštės. Konfigūravimo plokštė nurodo koks įėjimo signalas bus ir kokiame matavimo diapazone. Gamybos metu gal ir gerai buvo, bet remontui nekas - plokštės tarpusavyje sulituotos 11 kietų pinų. Kai sulituotos - nesimato nei vienoje plokštėje kokios detalės yra..Schemų net su žiburiu nerasi..

1

2

Atlitavau pinus, pamačiau "džiaugsmą",  sulitavau laidukus. Mikroschemos (B340Dd) tiesiog įspūdingo integracijos lygio - netgi 4 tranzistoriai viduje :) Nors buvo ir 1 operacinis stiprintuvas MAA725. Kiti moduliai - neaiškūs rezistorių blokai su pačių įvairiausių  skirtingų nominalų varžom sujungtom velnias žino kaip. Daug tranzistorių, kur nei tipas nei cokoliuotė neaiški, tik su testeriu išeina suprasti kad paprasti NPN ir PNP.

3

Keistai atrodo geltonas kondensatorius - lyg ir standartinis apvalus plėvelinis kondensatorius, bet tik išvadai kažkokiu tai būdu išvesti ne galuose o šone.

Patikrinau pagrindinius elementus - lyg ir viskas gerai, bet rodyklė visad rodo "0"". Šiek tiek pasipiešiau schemą - aiškiau nepasidarė visiškai. Kadangi patikrinus daugumą aktyvių elementų nieko blogo neradau peršasi viena išvada jog sugedo kuris nors rezistorių modulis, dalinai arba visai nutrūko varža. Remontuoti tikrai nebeapsimoka.

Nusipiešus dalį schemos paaiškėjo gana įdomus dalykas - pasirodo visas indikacijos prietaisas elektriškai sudarytas iš dviejų atskirų dalių sujungtų nuosekliai - indikacijos ir matavimo. Indikacija veikia grynai pramoniniu standartu - 4-20 mA, o matavimo dalis iš pvz PT100 daviklio 0-100°C verčia į 4-20 mA srovę. Padavus 12 mA rodyklė gražiai pakyla iki 50 %.

4

Galima būtų atjungti matavimo dalį ir prijungti šiuolaikinį HART, NFC ar dar kokiu protokolu programuojamą keitiklį  Indikacijos dalį sudaro tik 3 rezistoriai ir indikatorius tai sugesti beveik nėra kam. Bet manau kad teks dėti naują šiuolaikinį indikatorių

Perkalbėjau su daigto savininkais. Patrumpinau matavimo dalį, prietaisas liks tiesiog kaip 4-20mA indikatorius kitos pramoninės įrangos testavimui. Iki kol netyčia padavus 24V ar daugiau susvils

Add comment

RSS