Šiaip taip prisiruošiau pasidaryti oro kompresorių įvairiems savo bandymams.

Žinoma šis kompresorius tinka tik labai smulkiems darbams, bandymams, ar šiaip, kai reikia dulkes išpūsti. Na bet toks tikslas ir buvo, viską pasidaryti iš po ranka esančių detalių, na vieną kitą nusiperkant "Senukuose".

Taigi reikiamos detalės:

Už pagrindą - klijuotos faneros gabalas. Pats kompresoriu - iš mažyčio kaimynų šaldytuvo (pradūrė kamerą ir neberemontavo). Resiveriui panaudotas vienkartinis freono balionas. Kokios talpos - nelebai žinau, nematavau, freono tilpo 10,9 kg, tai bus gal kokių 15 l. Dar reikėjo įvairių sujungimų (prisirinkau iš visokių senienų ir pas pažystamus), reduktoriaus, manometro, spaudiminės rėlės.

Šaldytuvinis kompresorius turi vieną nedidelę bėdą: jei jo išėjime yra bent šioks toks slėgis - nepasileidžia. Todėl iškarto buvau numatęs elektromagnetinį vožtuvą ir laiko relę.

Prie resiverio šono išgręžus dvi skyles "privariavau" dvi jungtis, vieną, geležinę veržlę su vidiniais sriegiais turėjau, antrą - vamzdinę 1/4"  jungtį čiaupui su išoriniais sriegiais teko ištekinti, geležinių pirkti nėra.

Vaizdas po "privariavimo":

dsc 1182

Resiverį pritvirtinau "aukštyn kojom", freono pildymo padėtyje, jo čiaupas bus naudojamas kondensatui išleisti.

Po to pritvirtinau kompresorių, susukau visas jungtis. Beje, tam kad viską sujungti, reikėjo pasidaryti keletą perėjimų iš 1/4" vamzdinių sriegių į M10X1

dsc 1183

Dešinėje - pradinė detalė, kairėje - kas iš jos gavosi.

Pajungus, kompresorius veikė, oro slėgis resiveryje po truputį kilo. Pakilus slėgiui iki nustatytos 7 bar (0.7 Mpa) ribos, spaudiminė relė kompresorių išjungė ir tada paaiškėjo, kad mano turimas senas elektromagnetinis vožtuvas smarkiai praleidžia orą. Teko jį ardyti. Pasirodo viduje esanti uždarymo gumelė buvo pavirtusi į kažkokią kietą masę, kuri pakrapščius nagu subyrėjo į kelias dalis:

guma

Į vietą tiko gabaliukas iš kažkokio guminio žiedo.

Kaip visad, iš karto viskas gerai nebuvo, teko dar kartą vožtuvą ardyti, įtempti  spyruoklę. Na bet jau po to oro nebepraleido.

dsc 1186

 Po to dar sekė vamzdelių "optimizavimas", likusių detalių tvirtinimas.

Galutinis vaizdas:

Žodžiu gavosi visai neblogas įrengimas, na tik padažyt reikėtų. Laiko prasme užtrukau beveik vieną dieną. Iki 8 bar pripumpuoja kažkur per 6 min. Palyginus lėtai, jei kur rasiu didesnio šaldytuvo kompresorių - pagreitės. Veikia praktiškai be garso, neskaitant išsijungimo momento, kai išeina suspaustas oras iš kompresoriaus vamzdelio pro vožtuvo angą. šią problemą irgi galima sumažinti, reikia tik rasti įsukamą vadinamą garso slopintuvą.

Add comment

RSS