Turiu namuose 3D spausdintuvą. Paskutiniu metu teko šiek tiek daugiau spausdinti. Kad plastiko garai ir kvapai nesklistų po kambarį nutariau pasidaryti bent šiokį tokį oro filtrą spausdintuvui.

Internete kažkada seniau buvau mates keletą filtrų projektų, tai aliexprese užsisakiau dujokaukės ar respiratoriaus filtrus, 3M 6001BN. Pagal aprašymą skirti organiniams garams, manau turėtų tikti. Oro srauto sudarymui nusipirkau ventiliatorių Delta BFB0712H. Patogiam filtro sujungimui su ventiliatorium internete susiradau adapterio brėžinį. Jis ne visai tokiam ventiliatoriui, kokį turiu, bet nusprendžiau ne redaguoti STL failą, o tiesiog atsispausdinti esamą ir tiesiog jį apipjauti.  Maunau taip greičiau, o ir su STL failo importuoto į kokią 3D redagavimo programą redagavimu kolkas nekas gaunasi.
Atsispausdinau detalę apipjoviau pagal turimą ventiliatorių ir priklijavau prie jo.
f11
Adapterio paviršius nelabai lygus gavosi, bet tai labai netrugdo. Šalia yra ventiliatoriaus apsukų reguliatorius iš kažkokio stacionaraus PC, senais laikais būdavo naudojami tokie reguliatoriai.
Sujungti į krūvą atrodo taip:
f12
 
Įdėtas į spausdintuvą neužima labai daug vietos:
f13
Pradžiai pabandysiu su p\adėtu apačioje, paskui jgalbūt perkelsiu kur nors į viršų. Paaiškės po sekančio didesnio spausdinimo.
 

 

Comments  
Paieškojau info apie formaldehidą - nelabai matau kažkokį ryšį su plastikais kaip ABS, jo cheminė sandara gerokai skiriasi nei plastiko, t.y. jis turi deguonies atomą, ABS - ne. Su PLA jau kitaip, teoriškai iš PLA labiau gali pavykti pagaminti formaldehidą. Beje https://www.draeger.com/Library/Content/filter-selection-guide-br-9046529-en.pdf ABS siūlo A P3
O testavimas bus pirma grynai pagal kvapą kambaryje, o paskui gal susirinksiu bent jau kietųjų dalelių monitoringo sistemą, patį daviklį jau turiu. Beje - su filtrais yra šiokia tokia problema - jie ir nenaudojami kol neuždaryti sandariai ir dar geriau be oro, jie "dėvisi". Čia šiaip, kad pačiam nepamiršt
Pasirodo apsirikau rašydamas filtro modelį - pas mane yra 6001CN, skirtas organiniams garams. Pasirinkimas taip pat pagal internetus. Bandžiau skaityti 3M filtro pasirinkimo manualą - aiškiau nepasidarė. Greičiausiai uždėsiu dar papildomą dalelių filtrą https://www.banggood.com/Cotton-Filter-Cartridge-Mask-Respirator-Replace-p-1188794.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto&cur_warehouse=CN Nors dar pagal atsiliepimus randu siūlomus 3M 60926 P100, kas iš esmės ir yra tai, ką pasirinkau
Dabar apie rezultatus. Pa mane filtras dėžės viršuje, sukasi kai spausdina ir 20min po to (valdo Octoprint'as). Dėl dalelių suvalgymo negaliu sakyti, nes įrangos tyrimams neturiu, bet kvapui poveikis yra. ABS kvapas vos jaučiamas jei išlaikai iki galo vėdinimo ciklą. PLA ir PETG ne tokie jaučiami ir paprastai, bet jų kvapą taip pat numuša papildomai. Laukiu tavo atsiliepimu :)
Na, o dabar pagrįsk pasirinktą filtrą. Pats panašų dalyką pasidaręs esu, naudoju Organinių garų ir formaldehido filtrą A1+ P3(o gal P2) kietųjų dalelių. Kažkur skaičiau kad būtent organinės kilmės dalelių būna formaldehyde, styrene ir caprolactam, kuriuos būtent mano filtra ir apima. Nelabai matau tavojo filtro identifikavimo užrašo, bet speju cia tik organinis filtras A1 ar A2 be formaldehido. Taigi jei mano šaltinis teisus, tai pas tave filtruoti bent jau bandys 2 iš tryjų pagrindinių organinių junginių. Kitas dar klausimas kai susidoroji su super mažomis kietosiomis dalelėmis, kurias panaikinti dar sunkiau? Aš save apgaunu kad tas P3 filtras kažką daro. Pasidalink savo žiniomis apie tai, nes aš remiuosi tik skaitalais internetuose.
Add comment

RSS