Kažkada gavau remontui senutį elektroninį suvirinimo aparartą (svarkę), "ESAB" firmos, maksimali srovė 130A. Sakė - bumtelėjo ir dūmus paleido kaip reikiant.

  Beje, tą patį aparatą jau buvau remotavęs prieš kokius 3-5 metus. Tada išsijunginėdavo, teko ardyti kažkokia derva užlietą skiriamajį transformatorių. Skiediklio vonios tokiu atveju labai gerai padeda.

 Dabar sudegė jau rimtai.

 Svilo ganėtinai neblogai - visi raktiniai tranzistoriai, jų "draiveriai", apsauginiai stabilitronai, diodai, net viena 50W varželė. Greičiausiai seka čia buvo tokia - sudegė varža (snuberio schema), sukilo impulsų įtampa o tada jau tranzai ir visa kita, nes maksimali MTM15N45 įtampa tik 450V.

Tokius pat tranzistorius dėti nelabai yra prasmės, nes labai brangūs, o ir pasenę jau morališkai. Rinkau įvairius galimus variantus, sustojau ties IGBT IRG4PC50, po vieną vietoj 4 senų. Diodus sudėjau MUR1560.

Čia dar pastebėjau, kad vieną diodą pajungiau negerai, gavosi du lygiagrečiai, tai galutiniame variante sudėjau ant vieno rakto radiatoriaus.

surinkta

svarke-1

Čia senoji jėgos dalies schema. Hmm... R16 tarp išėjimo kontaktų o ne kaip parodyta. TR1 šerdis ganėtinai didelė, gerokai naujesniame kitame aparate su tokia pat šerdim darbinė srovė prie 100% apkrovimo 160-230A, na bet čia tik 23KHz.

Papildymas.

Pasirodo radau išsaugotas oscilogramas, kai paleidinėjau aparatą.

svarke

Kanalas 1 - apatinio rakto kolektorius, kanalas  2 - užtūra. Maitinimas išėjimo grandinei paduotas apie 30V.

svarke

Kanalas 1 - viršutinio rakto užtūra, 2 - viršutinio rakto emiteris. Raudona spalva - skirtumas tarp jų, t.y. signalas tarp emiterio ir užtūros.

svarke

Čia jau įtampos ant transformatoriaus apvijos galų, arba ant apatinio rakto kolektoriaus ir viršutinio emiterio. Raudona spalva - jų skirtumas, pilna apvijos amplitudė. Maitinimas galui paduotas apie 60V

Beje, kadangi galo maitinimo įtampa gerokai per maža, tai aparato išėjimas po lygintuvo nepasiekia reikiamos įtampos ir valdymas duoda max skvarbą, netoli 50%.

Darbinis bandymas:

DSC 7258 2

 

Comments  
labai rekia,uzia
sveiki turi beda.sugedo svarke deka dekastar180.isijungia bet pradejus vitynti labai gekia.bet net nereikia virint,uztenka paspaust virynimo migtuka.ukmerge.patarkit kas gali but ar galit padet sutvarkit.dekui.
Na generatorius turėtų būti bent jau kokiais 20% galingesnis, nei apkrova. Jei generatorius per silpnas - svarkė gali ir pasileisti, bet virinant kris įtampa ("dus generatorius"), o žema įtampa - blogai, gali sugesti pati svarkė arba tiesiog neis normaliai pavirinti.
Sveiki,
Bent jau ateinančius 3-4 mėn tikrai neturėsiu tiek laiko, kad užsiimti tokių aparatų remontais, tai sorry...
Sveiki gal kas gali patarti turiu benzinini generatoriu 2800kw noreciau nusipirkt nebrangu suvirinimo aparata buvau pasiemes pas pazystama 3.7 kw svarke generatorius net neiziebe .patarkit koki galinguma ziuret i ka ziuret ir visai zalias esu siam reikale aparato reiktu virinti elektrodais paprastais aciuuuu
869178517
Laba diena, Admin

Gal būtų įmanoma telefono numerį gauti? Pastoviai turiu įvairių suv. aparatų remontui.
sveiki turi inverterini kempa kazkas pasidare neina padidint sroves visiskai nereaguoja .virina tik ant kokiu 10apm tik snargliuoja gal kas uzsiimtu sutaisyt kaune 864557961
Supratau laukiu gal atsiras kas galetu patvarkyti
Tokio aparato dar pačiam neteko čiupinėti, net pas jokius rangovus lyg ir nemačiau. Šiuo metu net nežinau pas ką paklausti kokios informacijos...
Add comment

RSS