Turiu mašiną, skalbimo tokią, Samsung vadinas ir pradėjo ji kažkaip įtartinai bildėti retkarčiais. Lyg ir būgnas kliba, lyg ir kažkas kito. Na tai išardžiau ją, kad pažiūrėti kas ir kaip.

Kad pasižiūrėti, kas ten kliba, reikia, pasirodo, visiškai visiškai išardyti visą mašiną. Ardymas gavosi toks:

  • nuimti dangtį,
  • nuimti priekinę panelę su mygtukais,
  • nuimti priekinę skalbiankės pusę su durelėmis (prieš tai dailiai atkabinus už durelių esančios gumą juosiančią spyruoklę),
  • nuimti priekinę panelę su mygtukais laikiusią metalinę detalę
  • dėl patogumo iškart nuėmiau svarsčius nuo būgno korpuso
  • iškeltas visas būgno korpusas su varikliu
  • nuimtas variklis
  • būgno korpusas padalintas pusiau
  • na ir išimtas būgnas 

Išardymas truko 2 gal 3 valandas.

Kas liko iš mašinos:

D20 1761 

Apžiūrėjus būgno ašį ir guolius - iš pradžių vistik nebuvo aišku, kas negerai. 

Pats padarymas - labai geras, visur laidai užizoliuoti keliais sluoksniais, pritvirtinti, kad netabaluotų, kištukai su fiksacijom, visi skirtingų spalvų ar dydžių, valdymo plokštė užpilta skaidriu polimeru, ant durų užrakto ir kaitinimo elemento pajungimo uždėti stogeliai, kad koks lašas neužkristų... Guoliai sumontuoti į aliumininį korpusą:

D20 1763

Vaizdas iš kitos pusės :

D20 1762

Čia jau pakeistas vidinis guolis ir įdėtas naujas riebokšlis (salnikas). Riebokšlis įklijuotas fiksavimo klijais.

Beje, apie reklamas - visokie kalgonai gąsdina kaitinimo elemento užkalkėjimais ir netgi stebuklingu būdu nuo to pradėjusiu bėgti vandeniu. Realiai apie 5 metus pradirbusi skalbimo mašina (kartą ar du gyvenime apturėjusi acto ar citrinų rūgšties ciklą) neturi beveik jokių kalkių pėdsakų. Kaip atrodo kaitinimo elementas:

D20 1765

 Beje ir pats kaitinimo elementas netgi su meistro iškvietimu, spėju, kainuotų gal 3 - 5 kartus pigiau nei tas kalgonas naudotas tuos sakykim labai intensyvius 5 - 8 metus (vidutiniškai per tiek laiko pradega kaitinimo elementas kai skalbiama labai daug).

Pradėjus surinkinėti pamačiau tikras guolio išdilimo pasekmes, dar šiek tiek ir remontuoti būtų kainavę žymiai daugiau:

D20 1766

Surinkimui, tiksliau plastikinio korpuso spyruoklių užkabinimui labai gerai tinka medžio kaltas:

D20 1767

Taip atrodo surinkas mazgas:

D20 1769

Prisukame kitas detales... Čia pastebėjau vieną detalę - amortizatoriai yra keliais mm išnešti į vieną pusę, neįsidėmėjau, kaip buvo, tai uždėjau kaip patiko:

D20 1770

Motoriukas su dirželiu:

D20 1771

Visą plastikinį korpusą statome į vietą, kabiname ant spyruoklių, prisukame svarsčius ir pridedame priekinę metalinę detalę, ant kurios laikysis panelė ir miltelių stalčius:

D20 1772

Čia matosi, jog kairė pusė nudažyta baltai - čia jau mano darbas. Skarda buvo truputį parūdijusi nuo drėgmės ir skalbimo miltelių, o kadangi ir taip viskas išardyta - gėda būtų palikti rūdis.

Na ką, pagrindinis dviejų mano vakarų prie skalbimo mašinos kaltininkas - guolis. Šiaip paprastas jis, markė 6204. Dar keičiau ir riebokšlį, nes išimdamas ištampiau jo spyruoklę. Būtų užtekę pakeisti spyruoklę, bet kadangi guolis + riebokšlis Lemonoje nekainavo nė 10€, tai nesivarginau.

D20 1774

Beje senas guolis atrodo labai gražiai, net tepalas švarus. Klibinant pirštais - praktiškai nesijaučia laisvumas, bet jei rankoje papurtai - aišku kad blogai, barška. Nuotraukoje matosi tik šiek tiek rudų drėgmės pėdsakų ant tepalo dangtelio.

Na ką, viskas surinkta, patikrinta, visam darbui praktiškai užteko vieno mažyčio universalaus įrankių komplektuko

D20 1773

Veikia gražiai, tyliai, niekas nekliba. Na tik maža problemėlė - kaip sakoma geram meistrui turi kas nors atlikti, tai liko 3 varžtai. Kitą dieną prisiminiau, kur neįsukau vieno, tai pro apačią įsuksiu, o kiti du - sakykim atsarginiai.

Samsung WF-S1062 - tikrai geras, patikimas gaminys, gana lengvai ir pigiai remontuojamas. Minusas - aliumininis guolių ir riebokšlio korpusas neatsparus korozijai, per keletą metų drėgmė prasiskverbia tarp riebokšlio ir aliumininio korpuso iki guolio ir jį sugadina. Pagal ašį drėgmė tikrai nepraėjo, tik pro šonus.

Comments  
Na nežinau nei vieno žmogaus, kuris kviestų meistrą skalbiankei "profilaktiškai tikrinti", o juo labiau, kad tas meistras išardytų visą mašiną... Gana pagrįstai manau, jog 99,99% žmonių meistrą kviečia tik kai kažkas sugenda, O ir iš atsiliepimų galiu patvirtinti, jog normaliai naudojant skalbimo mašiną, ji be problemų veikia 5-10 metų be jokio įsikišimo.
Juk kas 2 metus reik serviso, jei nori kad veiktu.
"per keletą metų drėgmė prasiskverbia tarp riebokšlio ir aliumininio korpuso iki guolio ir jį sugadina."
Add comment

RSS