Penktadienis, Sausio 22, 2021
ltenru

Šiaip meistrystės

Oro filtras 3D spausdintuvui..

Turiu namuose 3D spausdintuvą. Paskutiniu metu teko šiek tiek daugiau spausdinti. Kad plastiko garai ir kvapai nesklistų po kambarį nutariau pasidaryti bent šiokį tokį oro filtrą spausdintuvui.

 
Internete kažkada seniau buvau mates keletą filtrų projektų, tai aliexprese užsisakiau dujokaukės ar respiratoriaus filtrus, 3M 6001BN. Pagal aprašymą skirti organiniams garams, manau turėtų tikti. Oro srauto sudarymui nusipirkau ventiliatorių Delta BFB0712H. Patogiam filtro sujungimui su ventiliatorium internete susiradau adapterio brėžinį. Jis ne visai tokiam ventiliatoriui, kokį turiu, bet nusprendžiau ne redaguoti STL failą, o tiesiog atsispausdinti esamą ir tiesiog jį apipjauti.  Maunau taip greičiau, o ir su STL failo importuoto į kokią 3D redagavimo programą redagavimu kolkas nekas gaunasi.
Atsispausdinau detalę apipjoviau pagal turimą ventiliatorių ir priklijavau prie jo.
f11
Adapterio paviršius nelabai lygus gavosi, bet tai labai netrugdo. Šalia yra ventiliatoriaus apsukų reguliatorius iš kažkokio stacionaraus PC, senais laikais būdavo naudojami tokie reguliatoriai.
Sujungti į krūvą atrodo taip:
f12
 
Įdėtas į spausdintuvą neužima labai daug vietos:
f13
Pradžiai pabandysiu su p\adėtu apačioje, paskui jgalbūt perkelsiu kur nors į viršų. Paaiškės po sekančio didesnio spausdinimo.
 

 

Vaikiškų antspaudų gamyba su CNC

Turint CNC stakles gėda būtų nepagaminti vaikui kokių antspaudų. Tai galima padaryti labai paprastai.

CNC bandymai arba PNC2300 testas

Nupirktam graviravimo aparatui perdarinėjau špindelį, bandžiau keletą jo variantų, keičiau dirželius ir bandžiau įvairias frezas.

Zeimeris arba nuo ko prasideda remontai

Keletą metų atgal planavau buto remontą. Kadangi reikėjo kloti plyteles, laminatą ir dar ką nors, norėjau susirasti kuom visa tai pjaustyti. Galvojau kažką gamintis nuo nulio, bet pažiūrėjęs į plytelių pjaustymo įrenginių kainas - persigalvojau.

Nilfisk X150 variklio keitimas

 

Ilgą laiką turiu dulkių siurblį Nilfisk Extreme X150. Puikus, galingas daigtas ir labai tyliai veikia. Bet vieną dieną jis sugedo - užsikirto variklio guolis. Teko remontuoti.

Naujas senas pirkinys Roland PNC2300

Netyčia Ebay platybėse pamačiau Roland PNC2300 graviravimo stakles. Kadangi kaina buvo gana nedidelė, nutariau sudalyvauti aukcione. Galų gale daigtas atkeliavo pas mane.

Nevisai žaislinio mikroskopo tobulinimas

Kadangi nupirktas mikroskopas Andostar ADSM201 nelabai gerai padarytas, reikia patobulinti.

Ričių vyniojimo staklytės

Kelis kartus teko vynioti įvairias rites. Ankčiau tai dariau su papraščiausia akumuliatorine drėle, bet tai labai nepatogu.Prireikus vėl vynioti - nusprendžiau pasidaryti kažką ganėtinai paprasto.

Didelių kabelio antgalių užpresavimas be spec replių

Kartais tenka užspausti didelius laidų antgalius neturint tam skirto preso (crimping tool)

Dekoratyvinės ventiliacinės skylės

Kartais reikia padaryti kokioje plastikinėje dėžutėje ventiliacines skyles. Kaip jas padaryti greit ir gražiai? Tai visai lengva!

Taip pat pavasariniai sliekai ir lemputė iš, greičiausiai, senobinės mikrobangės.

Skalbiankės remontai

Turiu mašiną, skalbimo tokią, Samsung vadinas ir pradėjo ji kažkaip įtartinai bildėti retkarčiais. Lyg ir būgnas kliba, lyg ir kažkas kito. Na tai išardžiau ją, kad pažiūrėti kas ir kaip.

Sriegiai skardoje

Kartais prireikia padaryti sriegius gana nestoroje skardoje. Kaip tai padaryti, kad varžtas laikytusi kiek įmanoma tvirčiau?

 

Kaip pasidaryti mažą trišakį per 5 min

Kurią dieną darbe prireikė sujungti tris plonas šlangutes į krūvą. Kaip tai greit padaryti nesitrenkiant kažkur į parduotuvę, kuri net neaišku ar turės ko man reikia? Ogi galima labai greit pasidaryti iš parankinių priemonių.