Ne vienus metus turiu beveik žaislinį oscilografiuką. Kiek patobulinus jį tapo labai geru pagalbininku.
Pirktas buvo kaip konstruktorius. Prieš kiek metų - jau nebe pamenu. Susirinko visai lengvai, viskas puikiai veikė iškart. Originaliai maitinamas buvo išoriniu berods 9V maitblokiu. O tai labai nepatogu. Kiek pažaidus su juo nusprendžiau įmontuoti akumuliatorių.
Kaip įprasta tais laikais - akumuliatorius iš senos Nokijos, dabar jau jų nelabai yra, nors nusipirkti Ali laisvai dar galima.
Na ir surinktas
Panaudoti įvairūs standartiniai moduliukai iš Ali: ličio baterijos krovimo, USB-serial ir DC/DCboost converteris. Per USB-serial adapterį užkrautas naujas firmwaras, atsirado galimybė į kompiuterį priimti signalo duomenis, formą. Nors to niekad neprireikė.
Vieną kartą dirbant prie didelės galios konverterio žaisliukas keistai pakibo, beveik niekas nebeveikė. Parašiau gamintojui - labai greit atrašė, paklausė serijinio numerio, po to atsiuntė kodą. Kodą suvedus viskas vėl pradėjo puikiai veikti. Kaip ir kur tą kodą suvedžiau - nebepamenu. O šiaip yra ir alternatyvių firmwarų veikiančių su smulkiais HW dalies pakeitimais, nes kaikurie originalios schemos sprendimai švelniai pasakius įdomūs. Bet veikia.
Sumontuotas senas akumuliatorius kraunamas kartą į 3 mėnesius - pusmetį, laiko iki 1,5 - 2 valandų.
Beje, šitas žaisliukas yra berods 200kHz juostos pločio. Realiai dar nebuvo situacijos, kad šio dažnio neužtektų :) Pvz lauko sąlygomis stebint mašinos CAN signalo formą labai lengvai nustatyta, kad vienas laidas dalinai nutrūkęs (korozija sujungime). Paskutinis panaudojimas - padėjo nustatyti, kad labai nepigaus testavimo įrenginio enkoderio vienas iš išėjimų neveikia.