Vieną dieną pastebėjau, kad nebeveikia mašinos vairuotojo pusės veidrodėlio šildymas. Aišku, tai pastebėjau tik žiemą.

Na, bet pirkti naują - kažkaip tiesiog tingėjau. Tai teko taisyti.

Visų pirma, reikia nusiimti veidrodėlį nuo mašinos. Žinoma, ne visą su visais valdymais, o tik stiklą su plastmasiniu jo laikikliu. Pasitikrinau - šildymo elementas nutrūkęs, matomų pažeidimų - nėra. Tada reikėjo atlupti veidrodį nuo laikiklio. Tam reikia nemažai laiko. Po truputį užkišant kelis mažus atsuktuvus ir peiliukus, veidrodis atsiskyrė. Tvirtinimui buvo juoda stora dvipusė lipni juosta, o kaitinimo elementas buvo iš panašiai 0.08 mm vielos (lyg ir lakuotos varinės), išdėstant po visą veidrodžio plotą panašiai 3 mm žingsniu.

Medžiagos:

Dvipusė lipni juosta - iš, berods RIMI, ritinėlis kainavo kažkur 2 lt su centais.

Skiediklis - 646, veidrodžiui ir plastikiniam jo laikikliui nuvalyti, kad neliktų jokių senos lipnios juostos gabaliukų.

Viela. Kad ir kiek namus išverčiau - reikiamo storio neradau. Ploniausia, kokią radau - buvo keli kg 0.1 mm vielos. Po dienos ar dviejų pagalvojau, kad gi rėlėse viela būna pakankamai plona. Tai ir išardžiau pirmą pasitaikiusią mažą 24V rėlikę (tokių radau naujų gal dešimt).

rite

Velnias, reikia kito objektyvo, fotografavimui iš arti...

Viela buvo kažkur tarp 0.06 ir 0.07 mm. Jau per plona. Bet ploną vielą visada galima naudoti dvilinką.

Taigi, plastmasinį laikiklį išklijavau dvipuse lipnia juosta, o ant jos - išklojau dvilinką varinę vielą.

veidrodelis

Gavosi kažkur panašiai, kaip originalo.

Pats vielos prilipdymas nėra sudėtingas, reikia tik kažkokio nestoro strypelio (naudojau ilgą 3 mm šešiakampį raktelį). Vielą ištempi ir toj vietoj, kur turi "apsisukti", prispaudi strypeliu, tada vielą apsuki 180 laipsnių apie tą strypelį ir ištempi iki kitos "apsukimo" vietos, pirštu truputį prispaudžiant keliose vietose, kad priliptų netik prie sulenkimų.

Po to lieka tik pridėti patį veidrodį ir gerai prispausti.

suspaustas

Varža gavosi 22 omai, tai čia truputį daugiau nei 6W. Prijungus mašinoje, šilsta truputį mažiau, nei kitos pusės, bet šiaip viskas gerai. Beje, kokia turi būti varža iš tikrųjų - nežinau, nes kitą pusę ardyti tam, kad pamatuoti - tingėjau, o gautas Škodos apdaužytas veidrodėlis su savo 90 omų varža atrodė kosmosas. Turbūt ten jau buvo pažeisti plėvelinio tipo šildytuvo metalizuoti takeliai.

 

 

Comments  
Sauni ideja!!!
Add comment

RSS