Trečiadienis, Spalio 05, 2022
ltenru

Elektra - elektronika

ERSA RT 80 remontas

Keletą metų naudoju ERSA RDS 80 litavimo stotelę su lituokliu RT 80. Veikia puikiai, bet vieną dieną nustojo kaisti. Panašu, kad problema kabelyje šalia paties lituoklio. O šis pasirodo - lyg ir neardomas.

Bjauresni remontai ir truputį pravalas

remontas...

Neseniai teko užsiimti bjauresniu poros daiktų remontu.

Intra 1400 remontai

Teko paremontuot tokį specifinį virinimo aparatą Intra 1400. Gana Įdomus daigtas, ypač savo paprastumu.

Analoginė technika arba kodėl videokameros buvo brangios

Tvarkiau sandėliuką ir radau seną video kameros komplektą. ITT VHS-C kamera, akumuliatorius, kroviklis-kameros maitinimo šaltinis.  Akumuliatorius žinoma negyvas. Jau vėliau išardęs kamerą pamačiau, jog jau buvau ją remontavęs prieš kokius 20 metų. Ir ji tada, kiek pamenu, šiek tiek veikė, bet tik jei laikei prispaudęs kasetę - buvo deformuota mechanika greičiausiai kaip dažniausiai būdavo bandant išlupti kasetę.

Velykos ir elektronika 2

Kažkada pasidariau piešimo ant kiaušinių aparačiuką.  Šis savo darbą atliko, bet veikė tikrai ne idealiai. Pasimokiau porą vakarų su Fusion 360, tai nutariau panaudoti žinias ir padaryti kiaušinių piešimo aparatą V2.

Kokios įtampos ant Half-brighe maitblokio diodų

Truputį susiginčijom, kokios įtampos diodai turi būti kompiuterinio maitbolio  (ar panašaus) 12 V grandinėje. Kalba eina apie standartinį Half-bridge tipo (ne rezonansinį) maitblokį su TL494 tipo mikroschema. Aš kiek pamenu visada būdavo 100 ar daugiau voltų.

Rss