Norėjau pasidaryti kažkokį universalų galios matuoklį su aktyvinės/reaktyvinės galios matavimu. Bet vis nepasitaikė po ranka tinkami donorai. Ir čia vienas žmogus sušelpė gerą donorą ir netgi savo projektuotą naują plokštę.

Pradėjau po truputį rinkti plokštę Ir žinoma prasišoviau su schema.  Vadovavausi sena schema iš autoriaus puslapio ir nepastebėjau atsiųstos naujos schemos  O senoje trūko šiek tiek detalių. Pagaliau kažką surinkau.

surinktas

Buvo problemų su programavimu. Bandžiau keletu programatorių - nelabai vyko. Spėju galėjo trukdyti ADE7758. Na bet įrašyti pavyko, Daigtas pradėjo rodyti gyvybės ženklus. Spėjimus patvirtino ir projekto autorius.

Dar reikėjo IR COM adapterio. Radau nereikalingą seno mobiliako duomenų kabelį su PL2302HX - turi tikti. Tik viena problema - šios mikroschemos TX koja gali dirbti max 4 mA srove, o tai IR LED'ui šiek tiek mažai. USB kabelio plokštėje buvo kažkoks NPN tranzistorius - tai jį ir panaudojau. Nepagalvojau, kad NPN tranzistorius invertuoja signalą, tai IR ryšys neveikė. Dar pažiūrėjau oscilografu - kažkas negerai su impulsų trukmėm, t.y. duomenų perdavimo greičiu. Pradžioje galvojau jog autoriaus HEX failas kompiliuotas pagal 7,... MHz kvarcą, aš susiradau 14 MHz su kapeikom kvarcą, tad perdavimo greitis bus dvigubai didesnis. Bet HEX buvo pagal 11 MHz kvarcą, tai su 14 MHz gavosi netinkamas greitis. Reikėjo perkompiliuoti projektą pagal mano kvarcą. Kaip tinginys susiradau WinAVR (2010 metų projektas.). Viskas būtų gerai, bet instaliacija  šiek tiek užlaužė kompą, ištrynė viską iš sistemos PATH. Normaliai nebeveikė net windozės CMD ar START.. Visi System restore ar backup pasirodo neveikė po disko keitimo. Internetai padėjo su pagrindiniais PATH nustatymais. Siemens softo klaidas kada nors atstatysiu perinstaliavimu, jei kada to š reikės. Pakoregavau Windozės PATH kad WinAVR kompiliavimas veiktų. Perkompiliavau projektą pagal mano 14 MHz ir pagaliau 19.2 KBps pradėjo veikti teisingai. Dar reikėjo pridėti antrą NPN tranzistorių PL2303 plokštėje, kad vėl invertuoti signalą. Žinoma galima buvo apsieiti su vienu PNP tranzistorių, bet būtų reikėję atvirkščiai perjungti IR diodą, keisti IR adapterio schemą. Paprasčiau buvo antras NPN tranzistorius. Dar reikia susiprojektuoti IR adapterio korpusą ir atsispausdinti jį.

PL2303 plokįtė

usb com

Pats IR adapteris:

back

front

 Su korpusu atrodo taip

complete

Čia kadangi LED'ai platikėje gavosi ne per centrą o dėžutės didinti daugiau nenorėjau, gavosi va taip kaip gavosi, bet tai esmės nekeičia. Tik magnetus išcentravau.

Liko didžiausia problema - susirasti tinkamą korpusą pačiam matavimo prietaisui. Tai jau porą mėnesių net nepriėjau. Taigi liko pabaigti surinkti jį korpuse ir sukalibruoti. Bet tai dėl traumų greit tikrai nenusimato.

 

 

Add comment

RSS