Neseniai teko užsiimti bjauresniu poros daiktų remontu.

 Pirmas egzempliorius - gero sprindžio plokštės kvadratas, kurios žinoma viršuje buvo įlituotas mažas Ni-Cd akumuliatoriukas. Tipinis 3,6V gal 80mAh. Ir jis žinoma paleido visą savo skystą turinį ant plokštės. Ir nuvarvėjo abejom plokštės pusėm iki pat apačios. Vaizdas nelabai koks:

01

02

03

Paradinė pusė dar gana gražiai atrodo, o kita pusė šiek tiek liūdniau:

04

05

06

07

07

Na bet čia plokštė dar senų laikų, detalės didelės. Ką nemalonaus teko pastebėti su tokiom apie 20 metų senumo plokštėm - kai išbėga akumuliatorius takeliai yra taip nuėdami, jog kontakto nebėra, bet nuėsta vieta nepersišviečia. Kai plokštė yra pažeidžiama vandens - nuėsta vieta puikiai persišviečia.

Lupam nukirmijusius lizdus lauk, viską plauname ultragarse, visokiom chemijom, visais įmanomais būdais šveičiame, lituojame atgal ir tikriname. Nieko labai ypatingo bet per vakarą nepadarysi. Sujungimams ploni laideliai (kynar wire). Mechaniniam tvirtumui tik paskutiniais metais pradėjau naudoti UV kietėjančią dervą - su kinietišku UV 3W LED sukietėja per 5-10 sekundžių. Derva kažkokia pigiausia skirta nagams ar panašiai..

Toliau laukė dar vienas nemalonumas - pagrindinėje jungtyje trūksta dviejų pinų:

10

Kištukas gana specifinis - nelabai įsivaizduoju ar įmanoma būtų gauti kur tokį. Lituojam lauk ir žiūrim:

11

Tiek kojų išlituoti malonumas tikrai nekoks, vistik reikia kad plokštė, detalės joje neperkaistų o ir kištukas neišsilydytų. Kas gerai - kištukas senų laikų, gerai ardomas:

12

Imame lauk kelis nenaudojamus ir nulaužtus pinus:

13

Liniuotė fiksacinių žiedų dydžio įvertinimui. Vienas iš jų kažkur pradingo, taip ir neberadau. Dedam nenaudojamus pinus į nulaužtų vietą, lituojam atgal ir galima surinkti viską į krūvą. Liks testavimas.

Kitas neypatingai malonus remontas:

20

Išsitaškė taip, kad ant mikroschemos tik ST ženklas beliko. Varžų, kondensatorių nominalai nustatomi tik spėjimo būdu (ir žinoma naudojantis datashytais). Mikroshemą įdėjau UC3842 ar tai 44. Įdėjau pagal topologiją tinkančią ir pamiršau. Viskas veikia. Daigtas - nelabai sudėtingas ir tinkamas remontui kinietiškas servo keitiklis:

21

Dar šiandien radau numestą protingą elektros skaitiklį - galvojau išsilupti kelias mikroschemas, pasidaryti cosφ matuoklį:

30

Išsiardžiau - ogi nieko ten tokio įdomaus - keletas geresnių operacinių stiprintuvų, įtampos-dažnio keitiklis, standartinis 1602 LCD ekranas ir keistesni srovės matavimo mazgai:

31

32

33

Kai neradau nieko gero cosφ matavimui, tik tada pasižiūrėjau, jog tas 100V skaitiklis reaktyvinės galios ir nematavo...

Add comment

RSS