Teko paremontuot tokį specifinį virinimo aparatą Intra 1400. Gana Įdomus daigtas, ypač savo paprastumu.

Čia informacija labiau sau vietoje užrašų knygutės

Pagrindinė valdymo plokštė neturi jokių procesorių, tik optronai, operaciniai stiprintuvai, taimeriai ir fazės kontrolės mikroschemos.

NE556 2vnt, LM358, CNY74-2 4vnt, CNY17-1 10vnt, MOC3020, TCA785P 3vnt, LM324, diodiniai tilteliai, diodai, stabilitronai, tranzistoriai ir kita smulkmė. Žinoma daug reguliuojamų varžų. Valdymo elementai - B5K ir B50k potenciometrai. Dėžėje - sunkiausi trifazis trafas (apie 150kg), mažas trafukas, du droseliai ir ventiliatorius. Vienas trifazis tiristorių modulis ir 6 dideli tiristoriai tarp radiatorių. Vis tik 1400 A srovė! Dar šiek tiek elementų kitose plokštėse.

Daigtas veikia gana įdomiai: Į pistoletą įsidedi varžtą ar dar kokį virinimui skirtą strypą, prispaudi prie metalo gabalo ir šauni. Paspaudus mygtuką įjungiama labai maža uždegimo srovė, elektromagnetas atitraukia virinamą strypą nuo metalo gabalo, užsidega lankas, tada įsijungia darbinė srovė, po 0,01-1s srovė išjungiama ir strypas prispaudžiamas atgal prie metalo gabalo. Virinimas iš pirmo žvilgsnio atrodo panašus į kontaktinės svarkės, bet iš tikrųjų čia pilnai uždegamas lankas. Tik įtampa gal mažesnė ir fliuso paprastai nėra. Na jei aliuminio taškelio ant geležinio strypo galo ir keraminio žiedo nelaikyti fliusu.

 

 Paskutinėje nuotraukoje pažymėta viena iš aparato problemų, kodėl jis neveikė, gi kitą kabelio galą jungė žmogus suprantantis Europoje galiojančių spalvų reikšmę. Paskutinis laidas maitinimo jungiklyje  - mėlynas, ne pilkas

Add comment

RSS