Kažkada pasidariau piešimo ant kiaušinių aparačiuką.  Šis savo darbą atliko, bet veikė tikrai ne idealiai. Pasimokiau porą vakarų su Fusion 360, tai nutariau panaudoti žinias ir padaryti kiaušinių piešimo aparatą V2.

 Sugalvojau detales, nusibraižiau, kitą dieną atsispausdinau. pabandžiau surinkti į krūvą.

Kaip atrodė senas mazgas:

 velykos

Kadangi tai buvo paprasčiausias svertas, kaip ir visuose internete randamuose tokiuose aparatuose - dėl kiaušinio nevienodo išlinkimo ir diametrų skirtumo tiesios linijos nusipiešia lenktai.

Suprojektuotos detalės:

ranka1x

svertai:

svertas1x

svertas2

Markerio laikiklis:

Laikiklis

Surinktas mazgas:

naujas surinktas1

Kaiščiams panaudojau standartinius 3 mm strypelius iš CD-ROM'ų ar panašiai. Surenkant ir uždėjus ant variklio ašies paaiškėjo, jog dar daug ką galima patobulinti. O ir pagrindinės detalės - rankos ar dar kaip ją pavadint tvirtumas smarkiai per mažas.

Padariau naują detalę:

ranka2x

Beje, spausdinta su PET-G plastiku, 243 °C, padas 85°C, sukibimui - truputis lipalo (PVA), užpildymas 20 %. Paskutinė detalė spausdinta su užpildymu 50 %, jau tvirtumo pakako. Kad gražiai atliptų nuo pado (labai tvirtai prikimba) reikia tiesiog palaukti kol atvės padas. Taip pat, paskutinę detalę "mirorinau" kad servo atsidurtų šioje pusėje, nes likusių 3 detalių nebenorėjau ardyti. Dar keletas pastebėjimų: visos skylutės gaunasi šiek tiek mažesnės atspausdinus, todėl jas reikia palyginti grąžtelių ar dar geriau plėstuvu (reamer, reiborius). Netyčia persistengus ir truputį per daug padidinus skylutę - tai lengva ištaisyti, tereikia žiebtuvėliu pašildyti tą vietą iš išorės ir plastikas truputį susitraukia.

Galutiniu rezultatu esu patenkintas, labai geras mechaninis stabilumas, linijos piešiamos tikrai tiesiai, nebeišsikraipo, nors nuotraukoje dėl stebėjimo kampo vis tiek atrodo lyg šiek tiek lenktos. Taip pat ypatingai geras pakartojamumas (repeatability), Dėl eilinio skriptų gliuko G-kodas susidvigubino ir visos linijos nuotraukoje braižytos du kartus. Tik užbaigus piešimus radau kaip gliuką galima "apeiti" Dar gal patobulinsiu - pakeisiu X ašies nustatymus iš 1/8 į 1/16 žingsnio, kad būtų dar švelnesnis veikimas ir mažesnis rašto dantytumas.

velykos

Dar reikia parašyti apie softwarinę dalį - čia jau blogoji dalis, daigtas naudojamas kartą į metus, o viskas keičiasi, kai-kurios funkcijos neveikia ant seno softo pasikeitus kompiuteriui, atnaujinus programas kai kurie plugin'ai nebeveikia. O dar geriausiai kai UGS nei iš šio nei iš to pradeda konvertuoti G-kodo skiriamuosius simbolius į kitus pagal PC regiono nustatymus,nors to neturėtų daryti...

Reikės sau pačiam pasirašyti instrukciją su visais skriptais, kad po metų nereikėtų pusę dienos ieškoti kas ir kodėl, ir gaminti post procesorių

 

Add comment

RSS