Neseniai išardėme neveikiantį nešiojamą kompiuterį Hp Pavilion. Jo ekrane buvo įmontuota kamera. Išsilupau ją ir pabandžiau panaudoti.

Išimta  kamera atrodo taip:

kamera

Kadangi kamera vistik turėjo jungtis prie USB, tai paėmiau paprastą USB A-B kabelį, vieną galą nupjoviau ir paruošiau sujungimui.

dsc 0166

+ ir - atsekti nebuvo sunku, "masė" ir vienas platus takelis aiškiai matėsi. likę du laidai D+ ir D-. Juos atrinkau eksperimento tvarka, kad netyčia nesugadinti USB lizdų "noutbuke", jungiau per USB šakotuvą.

dsc 0167

Žodžiu susijungė taip: juodas iš kabelio su gelsvu iš kameros, raudonas - su raudonu, žalias - su rudu, baltas - su mėlynu.

Kaip kažkoks įrenginys kamera buvo atpažinta, tačiau tinkamų "draiverių" niekaip negalėjau rasti, beje, kompiuterio modelio tikrai nežinau, korpusas seniai jau išmestas. Buvo tik pačios mikroschemos markė: RICOH R5U870. Paieškoje Hp puslapis dar žinoma labai "pagelbėjo" iškart peradresuodamas į Lietuvos Hp puslapius ir pateikdamas tik Lietuvoje parduotus kompiuterius, arba siūlydamas pasirinkti kitą šalį. Iškur aš žinau, kurioje šalyje kompiuteris pirktas? Neklausinėjau kai atidavė. Visi bandymai ieškoti draiverių pagal DV6000, DV9000 privesdavo prie to paties failo sp35414.exe, kuris netiko šiai kamerai. Netgi rasti kitų kompiuterių draiveriai, kur buvo aiškiai nurodyta R5U870 mikroschema - netiko. Po šiek tiek paieškų pagal "Device Instance Id" - "USB\VID_05CV&PID_1870" pavyko surasti reikiamus - "SP33544.exe".

Dabar mano DELL kompiutris turi HP Pavilion kamerą :)

device

O ši veikia kaip eilinė maža kamera, rezoliucija 1,3 Mp (su 7,5 fps, ir 30 fps prie 640x480),

Foto iš jos:

picture003

Add comment

RSS