Kartais tenka užsiimti keistesnėm meistrystėm tokiom kaip pvz medinė ranka. Ten reikia daug visokių pagaliukų, lentelių ir viską reikia supjaustyti. Tada išsitraukiu senuką proxxon zeimeriuką. O jis nuo pat įsigijimo elgėsi kiek keistai.

 Pagaliukai, dauguma surinkta prie jūros

 Pagaliukus reikia supjaustyti

2

3

Čia labai padeda Proxxon FKS/E. Tik jis nuo pat pirkimo kartais elgiasi keistai, svyruoja apsisukimai. Pirktas buvo iš vokiečių ebay kaip "truputį naudotas". Kai atkeliavo paaiškėjo jog naudotas buvo pramoniniais mastais ir dar kreivarankiškai remontuotas. Tada, prieš kokius 8 metus, aplopiau šiek tiek ir naudojau, kiek svyruojančios apsukos labai netrukdė. Dabar pradėjo labai jau nekaip veikti. Išsiardžiau ir bandžiau suprasti koks ten apsukų reguliatorius. O jis ganėtinai keistas. Pasibraižiau schemą, turbūt be klaidų

Reguliatorius

T1 simbolis kiek ne toks turi būti, BS08A ne tiristorius ar simistorius. Tai kažkoks "bilateral switch". Iš principo manau tai beveik atitinka dinistorių, tik gerokai žemesnės įtampos. O kam tiksliai reikalingas optronas ir dar "zero crosing" tipo - irgi nelabai aišku. Spėju jis neleidžia paduoti didelės srovės į variklį jei variklis nesisuka, todėl testuojant su lempute vietoje variklio galia visiškai nesireguliuoja. Bet prijungus lygiagrečiai kondensatorių - pradeda. O su varikliu - keistai, svyruoja apsukos. Kas negerai - neaišku. Visos detalės atrodo geros išskyrus T1. Kaip jį patikrinti ar tikrai gerai veikia kad ir išlitavus nelabai žinau. Tai yra nekuriant stendo kad patikrinti ar nekinta parametrai nuo laiko.

Pats paprasčiausias variantas kaip patikrinti ar schemoje bėda - prijungti primityvų apsukų reguliatorių kaip šis lygiagrečiai T2 nusukus R6 link mažiausių apsukų. Pasijungiau - lyg ir geriau, nebesvyruoja, atsukau max apsukas ir bum, parūko dūmelis iš variklio. Kas iš jo inkaro liko

4

5

Taip išeina jog problema buvo pačiame variklyje, nors su tokiu supjoviau ne vieną metrą 18 mm drožlių plokštės. Dabar problema kur gauti variklį. Proxxon modelis aiškus FKS/E NO28070

6

7

Bet kai pasižiūri į parduodamų variklių galią - ji 200 W, o čia tik 85W. Taip, tik 85 W, bet to pilnai pakanka smulkiems darbams. Pradedi gilintis - ogi ir variklių diametrai skiriasi, esamas 62 mm, parduodami 77 mm. Vietos korpuso dalyje kur tas variklis dedasi - tik max 65 mm.

korpusas

Visa ši dalis kitokia nei pas mane. Galbūt galima būtų keisti visą mazgą bet 200€ kiek perdaug, o ir reguliatorius neaišku ar gerai veiks neaišku, nes su tuo varikliu eina jau visiškai kitoks. Ten net pats variklio išorinis (juodas) korpusas yra kitoks! Dar kiek pasidomėjus paaiškėjo, jog šio 28070 modelio pjūklo yra gana daug versijų. Detalės ne visos suderinamos. Mano versija turbūt pati seniausia :) todėl detalių jai nė su žiburiu neberasi. Pati naujausia zeimeriuko versija turi jau kitus kodus - FET NO 27 070

Pradėjau ieškoti paprasčiausio pakaitalo - ogi 220-230 V DC variklių pasirinkimas išvis tragiškas. Įrenginių su jais pilna, bet variklių, jei neskaičiuoti atvirų 75, 77 dydžio nuo blenderių galinčių max 5 min veikti, nėra. Pasirodo yra tik keli beveik tinkami variantai

300w

Vadinami špindeliai, dažniausiai 48V, 200-300 W, diametras mažesnis, 52 mm, ilgis geras, bet maitinimui reikia 48 V. Tam yra specialūs blokai

reguliatoriusChina

Bet pažiūrėjus apžvalgas kas viduje - primityvus neizoliuotas PWM kontroleris, 300 V per tranzistorių tiesiai į variklį pasiduoda. Nelabai aišku už ką tuos min 35€ prašo. Yra ir 24V tokių "špindelių" viariantai.

 

120W

Yra ir pora 220 V variantų, kaip šis. Bet apsukų mažai, reikia keisti diržą, skriemulį ar abu skriemulius. Ir klausimas ar tie kiniški 120 W bus panašu į buvusius 85 W - neaišku.

Manau pirma pasidarysiu tvirtinimo flanšą ir išbandysiu 24 V 200 W varikliuką kurį turiu. Užmaitinsiu su 19V 10A hp kompiuterio maitbokiu. Jei galios užteks ir viskas bus gerai - pridėsiu dc greičio reguliavimą, maitblokį įkišiu į zeimeriuko korpuso vidų.

O šiaip Proxxon įranga stebina. Ji tikrai nėra stebuklinga. Geriau nei kinietiški analogai, bet kaina tikrai smarkiai per didelė ir neatitinka kokybė/kaina santykio. Ir man keista, kodėl praktiškai nėra naudotos jų įrangos. Dėl kokybės - FBS 240/E, pirktas naujas Lietuvoje - guolį beveik iškart reikėjo keisti. Iš pradžių net nesupratau, kodėl spindelis juda pirmyn atgal. MF 70 frezai taip pat iškart po pirkimo teko guolius keisti, esami tiesiog klibėjo. Rankiniai įrankiai tokie kaip raktai išvis nesusipratimas kažkoks. Kokie Bahco už panašią kainą tikrai geriau.

Add comment

RSS