Nutariau išmėginti pinhole.

 Kaip tai greit padaryti? Ogi prisidėt pinhole "objektyvą" prie turimo nikono.

Tam reikia alaus skarbonkės:

skarbonke

Čia ji su jau nupjautais galais ir išskrosta.

Atsikerpam poros cm juostelę:

gabaliukas

Juostelę nušveičiam su labai smulkiu švitriniu popierium, tiek, kiek jos naudosim "objektyvams". Beje tie keisti hieroglifai ar simboliai tegu negąsdina, ši skardinė parkeliavo iš Sri Lankos, aišku su alum viduje.

 Gerai ir tolygiai nušveistą skardą apkerpame pagal norimus matmenis ir praduriame viduryje plonyte adara (kuo smailesne). Tada dar pašveičiame švitru, kad neliktų užsilenkę kraštai ir dar kartą palyginame skylutę adatike, nutepliojam juodu markeriu. Gaunasi taip:

DSC 8363

 Montavimui prie fotoaparato sugalvojau papraščiausią variantą. Prisipirkau iš kinijos plastikinių objektyvo skylės dangtelių. Pragręžiau skylę vidyryje:

DSC 8361

Prie tos skylės juoda izoliacija prilipdžiau vieną iš ankščiau padarytų skardos gabaliukų taip, kad adatos kylutė būtų pačiame viduryje.

DSC 8364

Kaip ir viskas, belieka nuėmus normalų objektyvą pridėti šį.

Kadangi gavosi gana didelis f, tai reikia stiprios šviesos, kad kažkas matytusi.

DSC 8373a

Tik čia matosi kažkoks spalvų fonas, netai muaras. Arba skylutė perdaug maža, arba liko koks pūkelis ar panašiai toje skylutėje. Dar vienas dalykas - matymo kampas labai jau mažas su DX matrica. Reikės pabandyti gerokai didinti skylę plasmasėje ir skardą ant ko nors į tarpą uždėjus perkelti kiek įmanoma arčiau matricos. Ir f sumažėtų, ir matymo kampas padidėtų.

Add comment

RSS