Turiu mažas metalo tekinimo stakles ir kartais reikia ką nors nufrezuoti stambesnio nei galima su Proxxon MF70. Pagalvojau jog įsigijus vertikalų staliuką su tom staklėm turėtų pavykti. Ne viskas taip paprasta, kaip atrodo.

Nusipirkau per Ebay iš Indijos

staliukas

Kainavo apie 70$, plius dar muitai, viso gavosi kažkur virš 100€!!!. Nuotraukoje atrodo labai gražiai, bet realiai - visiškas š.  Daiktas lyg ir masyvus, pagrindinės dalys špižinės, bet visas išpildymas grynai dėl vaizdo, absoliučiai jokios praktinės naudos. Juodos kaladėlės detalės suspaudimui  tvirtinamos dviem M5 varžtais į T slotus. Veržlės - tiesiog 2,2 mm storio metalo kvadratukai 3 mm griovelyje.

1

Varžtas turi eigos realiai užveržti kažką tik 0,8 mm, o ir taip, varžtų galai būna truputį plonesni, tai jėgos jokios. Bandžiau įtvirtinti geležiuką tarp tų kaladėlų - laikiklių - freza nustumia viską.

4

Nusipirkau specializuotų T slot veržlių M5 varžtams

3

Bet pasirodo staliuko T-slot viršutinė dalis visu milimetru siauresnė nei veržlės, o veržlės plačioji dalis visais 2 mm peraukšta, o ir skirtingų veržlių tik pločiai vienodi.. Apatinę dalį nutekinau užsukęs veržles ant kažkokio šešiakampio su M5 sriegiais. Sriegių nenorėjau trumpinti, tai užsukau veržlę.

8

Staliuko slotus praplatinau milimetru  taip pat ir pagilinau mažom MF70. Bet kadangi į tas mini stakles telpa tik 3,175 mm maksimalaus dydžio freza - teko improvizuoti. Metalui turiu tik 4 mm koteliu mažiausią frezą Pasirodo viskas puikiai frezuojasi su vienos briaunos freza plastikui.  Turiu ir specializuotą mini  T frezą, bet ji irgi 4 mm koteliu, tai geriau padaryti negalėjau.

5

Kam skirti tie šoniniai miniatiūriniai slotai - neįsivaizduoju.  Veržlių apatinę veržlių dalį nufrezavau iš šonų, pagal t-slot profilį

6

Jau viskas beveik gerai, bet pasirodo veržlių viršutinė dalis taip pat per ilga o ir skirtingų ilgių tarp veržlių

7

Teks ir šitą galą nutekinti.

Detalės fiksavimo dalis bus baigta, bet problemos dar nesibaigė. Jau ankščiau rašiau apie grąžtų ilginimą, nes visas staliukas originaliai turėjo  tvirtintis prie staklių dviem M5 varžtais. Visiškai nerimtai. Perdariau M6 varžtams.

Stumdymo mechanizmas taip pat normaliai neveikė. Apie kregždės uodegos bėgius tai patyliu. Visų pirma apatinės dalies aukštis per mažas, dėl to reguliavimo plokštelės varžtai plokštelę spaudžia ne per vidurį, o beveik tiesiai į apatinės dalies brieuną . Geometrija tragiška, vienoje vietoje užgnybia, truputį pastūmus - jau laisva. Šitą gal dar tvarkysiu kada.

9

Su sraigtu ne ką geriau. Reguliuok kaip nori - pakėlus staliuką aukštyn dar normaliai, bet apačioje darosi sunku sukti. Pasirodo galinėje plokštelėje (aliuminis) skylę rankenėlės mechanizmui sugebėjo išgręžti ne per centrą ir sraigtas užgnybiamas.

10

Kadangi rankenėlės mechanizmas tiesiog įsuktas į tą plokštelę, skylės nepastumsi. Na bet galima praplatinti tvirtinimo varžtų skyles. Žinoma su 3 mm freza gražiai praplatinti 4 ir 8 mm skyles be jokių DRO gana sudėtinga.

11

Išcentravus sraigtą, viską nufrezavus, nutekinus įvairias detales daigtą jau šiaip taip galima naudoti. Bet paskaičiavus kainą, visus būtinus patobulinimus - tikrai geriau būtų paieškoti kažko normalesnio. Žodžiu visiškai nerekomenduoju indiško vertikalaus tekinimo staklių staliuko.

 

 

 

Add comment

RSS