Seniai jau reikėjo normalios stalinės lempos su padidinimo stiklu.

Pirkti - arba nelabai kas yra, arba kainuoja gerokai virš 200 lt.

Tai nusprendžiau pasidaryti pats.

 

 

Vietoj lemputės parsisiunčiau keletą 10W LED'ų po kažkur 6lt. Į ką viską montuoti - senukuose išsirinkau ganėtinai gerai pasirodžiusį stalinį šviestuvą, kainavo beros 25lt.

Lempa 

 Kadangi šviestuvas buvo pritaikytas paprastai kaitrinei lempai, buvo labai didelis reflektorius - sijonas, kuris man tik užstotų vaizdą. Nusprendžiau jį gerokai patrumpinti. Įsistačiau į tekinimo stakles, bet kadangi tingėjau ieškoti kampinį šlifuoklį, tai bandžiau su paprastu pjovimo kaltu. Kaip maniau - taip ir gavosi. Didelis Š.

sijonas

sijonas2

 Na bet vistiek, šiek tiek jau buvo įpjauta skarda, tai dabaigiau geležies pjūkliuku.

LED'ui reikia radiatoriaus - tam reikalui panaudojau nuo kažkokios motininės.

LED

 Kadangi po šia lempa tikrai bus lituojama, reikia LED'ą apsaugoti nuo visokių garų ir panašiai. Tam panaudojau apvalų ir šiek tiek išlenktą stikliuką nuluptą nuo perdegusio buitinio 50W halogeno su reflektorium.

stikliukas

Kolkas tik kampuose, nes radiatoriaus galingumo neskaičiavau, gal pvz bus per mažas ir viską reikės perdėti ant kokio kito.

Dar reikia prie kažko pritvirtinti padidinimo stiklą. Tam susiradau skardos, pagal nuimtą vieną šviestuvo detalę nusipiešiau eskizą.

geležiukas

 Išpjautas geležiukas:

geležiukas2

Išgręžus skyles sulenkiau, nudažiau. 

Kas gavosi surinkus:

surinkta

 Blizgantis lankstomas vamzdelis nuo kažkokios kitos nedidelės stalinės lempos, kuri man niekada nepatiko.

"Dizainas" lempos gal ir ne pats geriausias - bet funkciją atlieka neblogai.

Dabar dar liko perdaryti elektrinę dalį - labai jau nenaudingai šildo orą ji. Bandžiau keletą schemų - naudoti 12V maitblokį su primityviu balastu, 24V maitblokį su mandresniu impulsiniu balastu perdarytu iš automobilinio mobiliako pakrovėjo - labai jau viskas kaista, ir tranzistoriai, ir diodai. O ir tipinė MC34063 su atramine 1,25V įtampa nelabai gerai. Pvz jei per LED'ą 0,7A srovė, kad gauti 1,25V reikia beveik 2 omų varžos ir ant jos išsiskirs virš vato bereikelingos šilumos.

 

Add comment

RSS