Kartą teko remontuoti pakankamai įdomų laivo akumuliatorių pakrovėją - inverterį. Gedimas - ne esmė, tiesiog sudegę krūvelė detalių, kurių Lietuvoj neįmanoma niekur gauti, todėl viską (išskyrus rezistorius) teko pirkti Anglijoje.

 

Pats aparatas - Mastervolt gaminys

 

combi

Įdomioji dalis ta, kad aparatas veikia iš pirmo žvilgsnio keistai, dauguma aktyvinių detalių veikia dviem režimais ir atlieka dvi visiškai skirtingas funkcijas.

Pirmas tranzistorių tiltelis gali veikti kaip lygintuvas, lyginantis ~220 V įtampą (su aktyvinės galios reguliavimu), arba kaip generatorius, iš trumpų impulsiukų gaminantis sinusinę kintamą 50 Hz įtampą.

Antras tranzistorių tiltelis veikia kaip aukšto dažnio generatorius, galios transformatoriaus maitinimui, arba kaip aukšto dažnio įtampos lygintuvas.

Trečias pustiltis (greičiausiai, smarkiai nesigilinau, kaip šynos, uždengiančios dalį spausdintinės plokštės, sujunginėtos) veikia arba kaip aukšto dažnio lygintuvas su darbine srove 60 A prie 14 V, arba kaip generatoriaus pečiai, maitinantys transformatorių.

Kaip kas veikia - priklauso nuo valdymo signalų, o valdymo blokas tikrai sudėtingas, su daugybe galimybių (valdyti iš kelių vietų, sinchronizuoti su kitais blokais, jungti prie kompiuterio ir tt.)

Verdiktas - tokį daiktą laisvai galima naudoti kaip UPS'ą, galintį duoti iki 25 A srovę į tinklą, ar įrengimų, kompų maitinimui.  Žemiau - mano "ant greitųjų" nubraižyta supaprastinta schemikė.

xinverteris-pakrovejas

Add comment

RSS