Bandau remontuoti vieną radijo imtuvą - 1969-1972 metais gamintą Bang&Olufsen Beomaster 1200. Susiradus dokumentaciją iškilo labai keistas klausimas - kokia technika panašiai tuo metu buvo pas mus?

 

 

Kiek jau iš savo aplinkos pamenu - apie 1985-88-tus metus dauguma kaimynų ir pažįstamų turėjo lempinius televizorius. Net ir paprastos radijos dar daug kur buvo lempinės. Vėliau, besimokydamas vidurinėje, iki kažkur 1995-96 metų (gal net vėliau) vis dar paremontuodavau lempinius TV kaimynams. Nors tuo metu dauguma jau turėjo tranzistorinius.  

Kodėl gi aš visa tai prisiminiau? - Ogi todėl, kad peržiūrėdamas nuo 1969 metų gaminto B&O dokumentaciją, pamačiau įdomų vaizdelį: 

plokštė

Taigi pas mus gaminami lempiniai televizoriai ir radijos, o čia tuo metu pilnai tranzistorinė radija su dvipuse plokšte!!! Yra net trijų programų atmintis. Čia panaudoti varikapai, lauko tranzistoriai, visokie tantaliniai kondensatoriai ir t.t. Labai jau didelis skirtumas.

 

Comments  
Taip, jie gražūs. Šiaip nelabai įsivaizduoju, kaip vykdavo pats projektavimo procesas, ypač tokių dvipusių plokščių. Dar įdomu kiek laiko galėjo trukti tokios plokštės sukūrimas nuo maketo iki galutinio varianto.
Užtai tie ranka paišyti vingiuoti takeliai kokie gražūs!
Add comment

RSS