Trečiadienis, Gruodis 07, 2022
ltenru

Elektronikos istorijos vingrybės

Bandau remontuoti vieną radijo imtuvą - 1969-1972 metais gamintą Bang&Olufsen Beomaster 1200. Susiradus dokumentaciją iškilo labai keistas klausimas - kokia technika panašiai tuo metu buvo pas mus?

 

 

Kiek jau iš savo aplinkos pamenu - apie 1985-88-tus metus dauguma kaimynų ir pažįstamų turėjo lempinius televizorius. Net ir paprastos radijos dar daug kur buvo lempinės. Vėliau, besimokydamas vidurinėje, iki kažkur 1995-96 metų (gal net vėliau) vis dar paremontuodavau lempinius TV kaimynams. Nors tuo metu dauguma jau turėjo tranzistorinius.  

Kodėl gi aš visa tai prisiminiau? - Ogi todėl, kad peržiūrėdamas nuo 1969 metų gaminto B&O dokumentaciją, pamačiau įdomų vaizdelį: 

plokštė

Taigi pas mus gaminami lempiniai televizoriai ir radijos, o čia tuo metu pilnai tranzistorinė radija su dvipuse plokšte!!! Yra net trijų programų atmintis. Čia panaudoti varikapai, lauko tranzistoriai, visokie tantaliniai kondensatoriai ir t.t. Labai jau didelis skirtumas.

 

Komentarai   
# Darau 2015-03-21 17:08
Užtai tie ranka paišyti vingiuoti takeliai kokie gražūs!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
# Admin 2015-03-21 20:05
Taip, jie gražūs. Šiaip nelabai įsivaizduoju, kaip vykdavo pats projektavimo procesas, ypač tokių dvipusių plokščių. Dar įdomu kiek laiko galėjo trukti tokios plokštės sukūrimas nuo maketo iki galutinio varianto.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
Komentuoti


Rss