Yra namie toks Comtrend 96369R-1231N (WAP-5813n) routeris, gautas iš TEO prieš kokius 5 metus. Per jį atkeliauja visas internetas. Ir paradėjo jis šiek tiek kvailioti, Wifi dinginėja. Taigi remontas.

 Atsidarius dėžutę paaiškėjo jog gedimas visiškai standartinis - išdžiūvę elektrolitiniai kondensatoriai maitinimo grandinėse.

Keičiam iškart į geriausius esančius "po ranka" - polimerinius elektrolitus.

polimeras

Dar prilipdome po keraminį 10 μF 25 V iš kitos pusės.

keramika

Jungiam maitinimą ir testuojam.

Pasirodo ne viskas gerai, net girdisi cypsėjimas iš droselio. Jungiam oscilografą ir žiūrim

kondensatorius

 Impulsinio keitiklio išėjime įtampa slyruoja

droselis

Ant droseio matome keitiklis pasileidžia ir jungiasi lauk.

Reikia ieškoti dokumentacijos. Mikroschema CAT7106, apie ją info nėra išskyrus kad ji yra analogas MPS MP1583/1430. Apie šias jau informacijos galima rasti.

MP1583

Patikrinus detales aplink - paaiškėjo, jog prie 6 kojos grandinėje esanti varža yra 120 kΩ, kai daugumai tokio tipo mikroschemų būna iki 10 kΩ.

Žiūrim dokumentaciją toliau - ogi šiai mikroschemai labai didelis skirtumas, koks kondensatorius išėjime.

lentele

Kadangi neradau tokio mažo dydžio reikiamos varžos, prilitavau didesnę 5,1 kΩ lygiagrečiai buvusiai varžiai ir pasitikinau rezultatą.

kondensatorius2

Ant išėjimo kondensatoriaus pulsacijų beveik nebėra

droselis2

Ant droselio gražūs impulsai. Taigi, įlitavus geresnius kondensatorius kartais reikia pakeisti ir kitas detales, kad visa grandinė veiktų tinkamai.

Routeris jau keli mėnesiai puikiai veikia.

Comments  
Ne visada gali taip lengvai pasirinkt, kai imi IPTV paslaugą. Dabar jau antri metai baigias, kai nebesinaudoju, bet tada reikėjo. O ir šiaip - iš techninės pusės - ne toks jau ir blogas daiktas, kai net dabar dar be 40€ nieko panašaus nenupirksi. O prieš 5 metus?
na manau abu suprantam kad visu pirma reiktu pradet nuo to kad aplamai buvo klaida imt telekomo iranga. Jie ten ivairiu akciju paskaiciuoja ale uz ju ta sudina iranga vis tiek susimoki kokiu 10E ant galu galo. Uz 10E nieko geriau nepasiimsi bet pridejus ne daug jau kazkas iseina. Kad ir tas pats tplink. O zyxel bent jau seniau rimta iranga buvo, senais laikais teko naudot.
Beje, šiek tiek juokingai atrodo wireless 300Mbps, ar netgi 802.11ac, kai Lan tik 100 Mbps...
Na kažkaip niekur nemačiau routerio su bent jau 4 gigabitiniais LAN portais už 20€. Kiek mačiau, tokie prasideda grubiai nuo 40€.Jei jau keisti - tai tik į kažką normalaus, todėl dabar turiu Zyxel NBG6515
ismesk tu ji ir pasiimk kad ir tplink uz 20e negaises laiko
Add comment

RSS