Vienoje bankrutavusioje firmoje buvo rastos kelios keistos dėžės. Nusprendžiau, jog tai kažkas įdomaus ir prigriebiau.

 

Tai buvo lazeriai, naudoti kažkokiais neaiškiais statybos ar melioracijos tikslais. Žinoma reikėjo praardyti ir patikrinti ar veikia.

 

Pajungiau maitinimą - vienas visai negyvas, beje, jame matėsi, jog kažkas gerokai degė ten, pagal kitą atsekiau, jog toje vietoje turėjo būti apsauginis diodas. Paskui paaiškėjo, jog ir valdymo prokštė sudegusi. Kitas aparatas - kažkiektai veikė. Lazerio lempa šiaip taip užsikūrė, bet spindulio nebuvo. Paskui prie pirmo aparato aukštos įtampos išėjimo prijungiau kito aparato lempą. Šita švietė gerokai geriau, bet spindulio vistiek praktiškai nebuvo.

Kiek pasidomėjau, šitie ИЛГН-203 yra tik vos kelių milivatų galios. Beje, kas man pasirodė įdomiausiai - pasirodo kolba jų užpildyta He Ne dujomis, o helis, kaip pačią mažiausią molekulę turinti medžiaga, sugeba per keletą metų išeiti kiauriai per stiklą. Taigi tokie lazeriai yra neilgaamžiai, nepriklausomai nuo to, ar jie naudojami, ar ne.

Kadangi panaudoti nelabai išeina, reikia sudaužyti.

Paskutinėje nuotraukoje matosi galinio veidrodžio reguliavimo pleištai, čia tam kad sureguliuoti priekinio ir galinio veidrodžių lygiagretumus.

Add comment

RSS