Netyčia Ebay platybėse pamačiau Roland PNC2300 graviravimo stakles. Kadangi kaina buvo gana nedidelė, nutariau sudalyvauti aukcione. Galų gale daigtas atkeliavo pas mane.

Visų pirma - tas daigtas veikia tik su Win XP. Naujesniems nėra draiverių o ir šiaip, pagamintas kažkur prieš 20 metų, apie jokį palaikymą nebegali būti ir kalbos. Nors šiaip, draiveriai, softas vis dar yra Roland puslapiuose. Virtualus PC išsprendė programines problemas

Antra - jungtis su PC. Galima naudoti LPT arba SERIAL kabelį. Mano PC LPT lizdo žinoma nebeturi. COM yra, bet kažkaip nevisai gerai susitvarko su didesniais failais. Kažkodėl neveikia XOonXoff. Kadangi turėjau užsilikusį D-Link DP-301P+, įsigijau mažyti routeriuką Mikrotik ir padariau WiFi klientinį LPT portą. Veikia puikiai.

Trečia - mano gautame graveryje buvo paliktas tik berods 4,16 mm (tikrai ne 3,175 mm) frezų laikiklis. Tokių frezų kainos prasideda nuo kažkur virš 20€ už vnt. Kadangi originalių pirkti nežadu o ir šiaip jau turėjau standartinių 3,175 mm frezikių o taip pat ir keletą ER11 laikiklių su 10 ir 12 mm ašelėmis, nusprendžiau špindelį perdaryti.

spindle

Tai naujai pagaminti špindeliai.

02

Manau akivaizdžiai matosi, kuris špindelio korpusas pagamintas su 1947 metų gamybos, o kuris su gal 20 metų senumo CNC tekinimo staklėmis Skriemuliai skirtingų dydžių specialiai, nes norėjau išgauti mažiau apsukų - daugiau jėgos. Čia darbui su plastiku, nes standartinis minimalus greitis 5000 aps/min gerokai per daug ir prie tam tikrų sąlygų freza tiesiog įsilydo ir užkimba.

Bandymai su skaidriu plastiku, galbūt tai koks akrilas:

03

Pasirodo, frezavimui, kad lengviau pjautų ir nekibtų, gerokai padeda lašelis vandens.

04

Taip atrodo dangtelis - apsauga 4W COB LED'ams.

05

Beje, problemos vien tik sujungimu su PC ir špindeliu nesibaigė. Kadangi kaip supratau aparatas gana ilgai stovėjo kažkur užmirštas o ir amžiaus jau nemažai turi - nutrūko dirželis sukantis špindelį. Ten buvo kažkoks MARU 3*236K. Kaip supratau 3 mm diametras ir ilgis 236 mm. Kur tokį gauti? Internete be 22$ plius siuntimas nieko geresnio neradau. Be to dar kiek laiko keliautų. Paskui per pražystamus sužinojau, jog pas mus mieste kažkur kažkokia firma gamina pagal užsakymus. Susakiau draugui ko man reikia, po kelių dienų atvežė į namus - sakė lygtai po 60 cnt vienetas turėtų būti. OK, važiuojam toliau, bet pasirodo originali ruda guma buvo gerokai tąsesnė, todėl nauji poliuretaniniai taip stipriai įsitempia, jog špindelis net max apsisukimų nebepasiekia. Kadangi prieš nemažai metų teko virinti poliuretaninius transporterių diržus ir tai nebuvo labai sudėtinga, nutariau ir tuos naujus pervirinti. Tam iš paprastos klijuotos faneros gabaliuko per kelias minutes pasidariau dirželių virinimo prietaisiuką:

06

Sulydymui naudojau paprastą lituoklį plokščiu antgaliu šiek tiek žemesne temperatūra nei paprastai. Po vieno pabandymo suvirinti dirželį jau kaip ir mokėjau. Kadangi kokio tiksliai ilgio dirželio man reikia nežinojau, nuo vieno kirpau po 10 mm ir lipdžiau prie kito. Paveikslėlyje yra iš 3 ar 4 dalių sudurtas. Galutinis dirželio variantas buvo 355 mm.

Surinktas visas špindelio mazgas atrodo taip:

07

 

Comments  
Vis tik dirželio ilgis yra 255 mm o ne 355 mm
Add comment

RSS