Keletą metų atgal planavau buto remontą. Kadangi reikėjo kloti plyteles, laminatą ir dar ką nors, norėjau susirasti kuom visa tai pjaustyti. Galvojau kažką gamintis nuo nulio, bet pažiūrėjęs į plytelių pjaustymo įrenginių kainas - persigalvojau.

Nusipirkau praktiškai pačias pigiausias stakles už panašiai 40-50€. Pirkau senukų internetinėje prekyboje - po to karto turbūt gyvenime daugiau internetu iš jų nieko nepirksiu..

Gavau dėžę:

01

Papildomai nusipirkau diską aliuminiui pjauti, žinoma tokio paties diametro kaip ir esantis deimantinis diskas.

02

Žinoma yra viena problema - ašies diametras kitoks, nei disko. Bet tai lengvai išsprendžiama eglutės grąžto ir drėlės pagalba.

03

04

Uždėjus diską gavosi visai gerai

05

Pjauna tikrai gerai, žymiai geriau nei kitos rankinės priemonės

06

Čia siauros juostelės kraštas buvo pjautas rankiniu diskiniu pjūklu, o platesnės kraštas mano zeimeriu. Gana akivaizdus skirtumas.

Šitas zeimeris su tuo vienu disku atlaikė visą buto remontą, t.y. apie 50 m2 laminato, tiek pat OSB plokščių klojimo, keletą aliuminio gabalų ir dar šį bei tą. Diskas atbuko tik pjaunant storą stiklo tekstolitą.

Beje remonto metu pats plytelių praktiškai neklojau, bet vistiek teko supjaustyti keletą akmens masės plytelių, žinoma originaliu deimantiniu disku. Pirkti tikrą zeimerį prasmės nemačiau dėl jų kainos,  o svarbiausia dydžio..

*********************************************************************************

Dar radau keletą šito zeimerio tobulinimo nuotraukų. Tais laikais niekur dar nebuvau matęs pirkti vadinamų T-slot bėgelių ir priedų jiems (ar bent jau už padorią kainą). Dariau viską iš to ką radau.

09

U formos kampuotyje išgręžiau skyles, pro didžiąją skyle padariau pagilinimą varžto galvutei

10

Su kampuočiais prisukau prie aparato dangčio

11

12

Toliau stumdoma dalis:

13

14

15

Atsikišusi dalis nupjauta tuo pačiu zeimeriu.

Daug kartų šitas įrenginys man pagelbėjo meistraujant.

!!! Jei nesuprantate rizikos ir nemokate elgtis su gana atviru besisukančiu pjūklo disku - nieko panašaus negaminkite. Tiesiog pirkite gamyklinę įrangą !!!

Add comment

RSS