Nupirktam graviravimo aparatui perdarinėjau špindelį, bandžiau keletą jo variantų, keičiau dirželius ir bandžiau įvairias frezas.

Bandžiau 60° ar 90° V formos, stačiakampes frezas.

Snaigės padarytos iš kažkada senais laikais naudotos plonos baldinės plokštės, kažkas panašaus į kietą dažytą getinaksą. Storis apie 2 mm.

Gana daug bandymų nepavyko dėl pvz per giliaus graviruojamo V formos freza.

Toliau graužiau aliuminį. Paaiškėjo, jog norint 2 ar 3 mm plokščia freza "imti" 0,2-0,3 mm sluoksnį 6 mm/s greičiu, reikia bent lašelio vandens. Arba kokios kitos tepimo priemonės. Kitu atveju smarkiai apsikrauna "galingas" 30 W variklis ir apdirbamas paviršius gaunamas negražus.

Trečioje nuo galo nuotraukoje matosi, jog vienas paviršius šiek tiek pasislinkęs. Tuo metu kaitaliojau špindelius, paleidinėjau iš naujo ir tt. Iki galo "negraužiau", per daug lėtas procesas tada dar buvo, užbaigiau drėle, pjūkliuku ir dilde. Dabar, su naujais guoliais, šiek tiek greičiau viskas vyktų. Nauji, geri 6801 guoliai Aliexpresse kainavo visus 8€ už 10 vnt ir yra tikrai žymiai geresni, nei Narvija prekiauja po 2€ už vnt

Kam viso to reikėjo - kad pagaminti ratukus:

r14

Nes originalūs labai lūžta:

r01

r03

r02

Paskui susiradau 15° 0,1 mm V formos frezą ir bandžiau ant aliuminio:

Vienas bandymas buvo graviruojant panašiai 0,08 mm gyliu, antras - apie 0,15 mm. Gražiau atrodo vis tik 0,08 mm variantas. Pabaigoje - abi plokšteles uždažiau akrilu ir galbūt nulakuosiu.

Bandymai vyko su 2 mm storio aliuminiu, priklijuotu prie pagrindo dvipuse lipnia juosta. Staklių tikslumo užtenka, kad išpjauti metalą pakeltą lipnios nepažeidžiant pagrindo.

Tai pat bandžiau storo plastiko frezavimą. Viename audio mikšeryje nulūžo stumdomo jungtuko svirtelė, jos ilgis 10 mm. Tokių jungtukų net užsakyti neradau. Panašiausias buvo su 6 mm svirtele, bet jo neįmanoma perjungti, nebeišlenda iš korpuso į išorę. Pirma pagaminau kaladėlę 5X6 mm su 2X2 mm kvadratine  5 mm gylio skyle. Išpjoviau tame pačiame plastike 5 mm gylio  5X6 mm skylę. Į tą skylę įstačiau tą pirmą pagamintą kaladėlę ir nufrezavau antrą pusę paliekant 2X3 mm atsikišimą - naują svirtelę. Bet toks prailginimas nelabai veikia, gaunamas per didelis laužimas. Tada pagaminau 12X5 mm kaladėlę su skyle vienoje pusėje ir svirtele kitoje pusėje. Tokia kaladėlė jau buvo kaip šliaužiklis ir viskas puikiai veikė.

Vienintelė problema - plastikas kurį turėjau buvo polietilenas, o jis prie tokių mažų apdirbimo matmeny labai negražiai atrodo. Bet kai iš korpuso išlenda tik 1 mm, nelabai matosi.

 

 

 

 

Add comment

RSS