Sugedo Grundfos dažnio keitiklis esantis ant siurblio. Mano diagnostika parodė jog jį galima suremontuoti...
Darome taip:
Sename keitiklyje liko tik plokštės gabaliukas su variklio jungtimi, prilituoti laidai su kaladėle ir paliktas originalus slėgio daviklis.Pradžioje dar galvojau palikti originalų maitinimo lizdą su kištuku, bet dėl plokštės ypatybių to padaryti nebuvo galimybės.
Buvo galima rinktis iš Mitsubishi ir Lenze Salvador Dali style.
Pasirinkau Mitsubishi 800 serijos. Parametrai suvesti pagal dokumentaciją, joks PID tiuningas nedarytas. Veikia idealiai.
Šiaip originalūs dažnio keitikliai nėra labai patikimi, bent jau šitas modelis. Dviems vienodom sąlygom dirbantiems siurbliams dažnio keitikliai per kokius 6 metus gedo turbūt 4 ar 5 kartus. Berods visus kartus buvo keičiami į naujus. O kas blogiausia - Grundfos dažnio keitikliai padaryti taip, kad praktiškai neįmanoma jų remontuoti. Visa pagrindinė elektronika randasi po jėgos moduliu ir dalis pačiame jėgos modulyje, šis modulis turi tikrai daug kojų. Kol kas dar pas jokį kitą gamintoją nemačiau, kad didelė valdymo logikos dalis būtų jėgos modulio viduje. Žinoma ir jėgos modulis tada jau spec Grundfos o ne koks standartinis Infineon ar Semikron.
Su naujais Grundfos siurbliais tai išvis baisuma. Bluetooth modulis pas kiniečius max 1 $ kainuoja, o čia yra specifinis IR, senas IR pultas netinka. Kad programuoti turi nusipirkti BRANGŲ adapterį kurį prijungi prie telefono per Bluetooth ir šis jau per IR jungiasi su siurblio keitikliu. Ir dar, darbui reikia 3 rankų: vienoje laikai telefoną, kitoje laikai adapterį, jį turi nukreipti į dažnio keitiklio IR akutę, o kuom maigyti telefoną? Nykščiu tikrai nelabai kas gaunasi.A, dar tas adapteris turi akumuliatorių, kurį reikia nepamiršti pasikrauti.
Kartais nuotraukas surasti ir sukelti užtrunka net 2 metus...