Remontuojant ar kuriant įvairius prietaisus, maitinamus iš 220 V tinklo jau daug metų naudoju vieną labai paprastą testavimo įrenginį, kuris išgelbėjo daugybę tranzistorių ir kitokių detalių, jau nekalbant apie "neišmestus" įvadinius automatus.

!!!WARNING!!! 220 V įtampa, jei nežinote kaip elgtis ir apsisaugoti, geriau nelįskite prie tokių grandinių, už pasekmes neatsakau.

 

Prietaisas - tiesiog lempa įjungta į 220 V grandinės laidą. Kad būtų galima keisti galią pasidariau su dviem lempom.

Patogesniam naudojimui viskas sumontuota į dėžutę ir pridėti jungtukai, vienas su neonine lempute viduje.

Schema labai paprasta:

 

schema

 

Pati dėžutė su lempų lizdais buvo surinkta jau kažkada seniai seniai (dar radau tris nuotraukas iš tų laikų), tik neseniai pridėjau jungtukus. Fanera pirkta senukuose, 4 mm storio ir 100 mm pločio juostos ir 12 mm storio bei 40 mm pločio juostos šonams.

Čia dar reikia pastebėti, kad pvz maitinimo blokų darymo/remonto metu toks daiktas šiaip apsaugotų tik nuo automato "išmušimo", bet neapsaugotų raktinių tranzistorių. Kad apsaugotų raktinius tranzistorius reikia išlituoti ar atjungti pagrindinį 300 V elektrolitinį kondensatorių, vietoje jo pajungti apie 1 µF kondensatorių.

Beje yra dar viena problema šiais laikais - čia reikia bent 75 W lempučių, o tokių nebėra pirkti. 

 

 

Comments  
Badui prigriebus jungsim lygiagrečiai :-)
Dėkui už info, reiks kada patikrinti. Apie jas tik gerokai vėliau prisiminiau, tai teksto neberedagavau, o ir problemos kol kas nebeliko, gavau kokias 6 štukas100 W lempučių, vieną netgi 200 W ir vieną jau visiškai egzotinę - 3 kW, tik jau cokolis kitas.
Beje, antroje nuo galo nuotraukoje netgi laidas vienas ne ten pajungtas :)
Halogeninių pakaitalų dar tebėra iki 95 W. Nepaisant to, kad halogenas, turėtų vis tiek būt panašu į „senovinę“ 100 W lempelę savo charakteriu.
Add comment

RSS