Nupirktos graviravimo staklės turi keletą trūkumų, kurie šiek tiek apsunkina darbą. Nėra apšvietimo darbinėje zonoje, LCD ekraniukas taip pat be apšvietimo.

Paprasčiausia maniau bus pakeisti ekraniuką į kitą su apšvietimu. Ten yra paprastas 16X2 LCD. Pasirinkau jų iš technikos įvairios, o taip pat užsisakiau Aliexpress.

Išsiėmiau ekraniuką su klaviatūra:

 001

Atlitavau originalų ekraną (KS0070B), prijungiau vieną turimą, pajungiau prie mašinos - nieko nerodo. Tada pastebėjau, jog prijungtas yra 16X1 tipo. Kitas, kur garantuotai 16X2 - keistai didelių matmenų. Galutiniame variante panaudojau naują, gautą iš Ali.

002

Matosi 2 nauji laidukai apšvietimui. Klaviatūros plokštėje įlitavau papildomą 51 omo rezistorių, nors ant paties ekrano jau buvo 100 omų varža, apšvietimo pinai pakanka.

Dar paaiškėjo, jog naujas ekraniukas aukštesnis, nei originalas. Teko greituoju būdu pagaminti poveržles ir susirasti ilgesnius tvirtinimo varžtelius. Poveržles pagaminau iš pirmos pasitaikiusios kortelės atkerpant kvadratukus ir su skalpeliu prakrapštant skylutes:

003

Kadangi kortelės storis 0,6 mm, teko naudoti po dvi, ir viso 8 vnt. Kad lengviau surinkti - jas priklijavau su dvipuse lipnia juosta

004

Nufotografavęs pamačiau, jog užrašai tai atvirkščiai, teko perdėti ekraniuką teisingai.

Tuo pačiu ardymu primontavau apšvietimo COB LED diodus:Tam reikalui su tom pačiom staklės pasidariau skylių gręžimo trafaretą iš stiklo tekstolito:

005

LED tvirtinasi ankščiau pagamintu specialios formos dangteliu su borteliu:

007

006

Prisukus atrodo visai gerai:

008

Žinoma, LED patepti termopasta.

Ko dar nepadariau - srovės šaltinių. Planuoju paimti 12 V maitinimo blokelį, išardyti, sukelti jo įtampą iki kokių 15 V, kiekvienam LED pajungti po LM317 su 6,8 omo varža. Taip jie gaus apie 12 V su stabilizuota šiek tiek mažesne nei 200 mA srove.

Comments  
Bet iš tikro šviesa visai man nepatinka

Perdaug šviečia į akis
Radau kelias senas nuotraukas

Prilitavau papildomą varžikę, įtampa pakilo iki beveik 16V

Add comment

RSS