Turėjau atliekamas Cardinal 758 svarstykles su COM portu, įdaviau jas vienam žmogeliui, kad padarytų Java programą kompiuteriui interpretuojančią COM porto duomenis. Daug laiko praėjo, nebenorėjo ar tingėjo daryti. Tai atsiėmiau svarstykles atgal. Dar po kiek laiko nusprendžiau jas atiduoti giminaičiams, bet pasijungiau jas - ogi nieko neberodo.

Off topic: Kartą davė man vieną daiktą remontuoti, tai ten buvo berods toks pat LCD ekranas, kuris nieko nerodė. Remonto metu paaiškėjo, jog kažkas šiek tiek sudaužė ekraną, išardė aparatą, nulupo priekinį skilusį stiklą ir surinko atgal. Likęs stiklas - visiškai sveikas, iš pirmo žvilgsnio net neįtarsi, kad tik pusė ekrano telikę.

cardinal

 Klaviatūra veikia, svarstyklių galva įsijungia,  srovę ima. Netgi viską teisingai į COM portą atiduoda, bet LCD nė taškelio neatsiranda. LCD sveikas. Pati svarstyklių galva - tipiškas amerikoniško kirvio darbo pavyzdys, kur net normalaus plombavimo nepadarysi. Bet plokštė gana nebloga. Smegenys -PIC16C73B, atmintis 24C02, LCD dalis - PCF8566P, analoginė dalis - AD7715 + LT1112. Dar HIN232 ir visokia smulkmė. Tai va, PCF8566 visada lieka būsenoje po Reset, visuose išėjimuose 5 V.

board

Pažiūrėjau su loginiu analizatoriu - kažkaip keistai kreipiasi PIC į PCF, adresą lyg ir nusiunčia, bet net LCD konfigūracijos nesiunčia o ir komunikacija nėra tikslai tokia kaip I2C standartas. Taigi kas galėjo atsitikti svarstyklėms? Ar įmanoma, jog per COM buvo nusiųsta kažkokia nedokumentuota komanda išjungianti LCD? Šiaip knistis po 24C02 nematau prasmės, vis tiek nežinau, kas ten ką gali reikšti.

Comments  
Įdomu, kad bandymas "pasikapstyti" po 24C02 davė šiokių tokių rezultatų - mikroschema tai bloga. Dar kas įdomiau - pasirodo PCF8566 ir 24C02 nors ir valdosi per I2c ir galėtų būti ant vienos linijos - pajungtos prie atskirų PIC pinų. Pakeitus atmintį į naują - pagerėjo duomenų atidavimas į PCF, bet ekranas vistiek dar neveikia
Add comment

RSS